Dieta - świadomość ludzi dotycząca zdrowego jedzenia

Rozpowszechniony pogląd, że większość ludzi wie, co powinni jeść, a jakich produktów unikać jest mitem. Świadomość społeczeństwa w tej dziedzinie życia zazwyczaj jest słaba i niezgodna ze stopniem współczesnej wiedzy. Zalecenia dotyczące wielkości posiłków oraz ich liczby w ciągu dnia nie są przestrzegane. Głównymi problemami zaburzeń żywienia są nadkonsumpcja i niezbilansowane posiłki. Bardzo często występują one w parze. Pierwszy problem wiąże się ze spożywaniem nadmiernych ilości jedzenia. Zazwyczaj niezdrowej i wysoko przetworzonej, przez co ubogiej w składniki mineralne i witaminy, w które powinna obfitować dieta. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest ogrom produktów spożywczych atrakcyjnych jedynie pod względem organoleptycznym z pominięciem wartości odżywczych. Nieodpowiednie żywienie jest przyczyną wielu chorób bądź znacznie ułatwia ich rozwój, tworząc im odpowiednie środowisko. Warto zwiększyć świadomość nt. spożywanych posiłków.

Masz dużo stresujących sytuacji w życiu i nie wiesz jak wspomóc swój organizm w walce ze stresującymi sytuacjami? Odpowiednia dieta może ci w tym pomoc.

Dieta na stres - co warto jeść w stresujących sytuacjach?

Jadłospis bogaty w poniższe składniki złagodzi objawy stresu oraz uspokoi myśli. W jakich produktach je znajdziesz?

  • Witamina B - obfitują w nią kasze, fasola, pestki słonecznika, brokuły, kapusta, razowe pieczywo, awokado, wołowina, drób i ryby.
  • Flawonaidy występują w jabłkach, mandarynkach, pomarańczach, grejpfrutach, bananach, winogronach, papryce, ogórku, cykorii, selerze naciowym, cebuli, kapuście.
  • Magnez spożyjesz, jedząc: kaszę gryczaną, fasolę, orzechy, groch, szpinak, banany, żółty ser, czekoladę gorzką.
  • Węglowodany złożone znajdziesz w produktach pełnoziarnistych, tj. pieczywie i makaronach.
  • Cynk - ten składnik znajdziesz w owcach morza, chudym mięsie, drobiu, podrobach, fasoli, grochu, chlebie pszennym pełnoziarnistym, kiełkach pszenicy.
  • Wapń to cenny składnik nabiału, soi, czy fasoli.

Jeśli zależy ci na eliminowaniu negatywnych skutków stresu zdecydowanie wprowadzać na stałe powyższe produkty do swojej diety.

Wpływ stresu na nasze jelita i odporność - proste wskazówki: