Diana i Karol: miłość, zdrady, rozstania i łzy

Nowy, 4. sezon „The Crown”, serialu opowiadającego o brytyjskiej rodzinie królewskiej, tym razem skupił się na małżeństwie Diany i Karola. Stało się to, czego spodziewali się wszyscy – znów odżyła dyskusja na temat ich związku, domysły, plotki i teorie spiskowe, które nie kończą się od czasu tragicznej śmierci księżnej Di. Dlaczego ten intymny temat, jak uczucia jakim się darzyli, budzi tak wiele dyskusji i do dziś rozgrzewa dyskusję publiczną? No cóż, historia Lady Di i księcia Karola to scenariusz na najbardziej fascynujący film – był nim od początku, ku niezadowoleniu królewskiej rodziny. Miłość, zdrada, rozstania, łzy i suknie zemsty  - ten fragment historii royalsów to jeden z najbardziej tajemniczych i dlatego tak pociągających tematów.

Zobacz też: Jest już zwiastun 4. sezonu "The Crown". Zapowiada się prawdziwa filmowa uczta

Diana i Karol: Czy Książę Karol kochał Dianę - sekretarz Elżbiety II zdradza całą prawdę

Wśród zarzutów przekoloryzowania wielu wydarzeń oraz wymyślenia ich przez producentów "The Crown", pojawiły się i te, dotyczące romansu księcia Karola. Serial Netfliksa pokazuje Karola jako wyrachowanego mężczyznę, który prowadzi swój romans z Camillą Parker-Bowles niemal od samego początku małżeństwa z Dianą. Zaprzeczył temu sekretarz Elżbiety II, który w rozmowie z True Royalty TV wyznał, że towarzyszył księciu Karolowi i Dianie Spencer w ich podróży do Australii w 1983 roku i potwierdził wielkie uczucie, jakie łączyło tę parę. 

"Nie odrywali od siebie rąk. Karol regularnie klepał ją po pośladkach. Były chwile, kiedy nawet je ściskał, także podczas wizyty w Australii. Od początku istniał związek. Była tam prawdziwa miłość i szczęście.", wyjawił sekretarz Elżbiety II.

Zobacz też: Księżna Diana kochała Karola aż do śmierci? Podobno przed tragicznym wypadkiem zwierzyła się dziennikarce

Inną relację czytamy na popularnym profilu przywołującym najciekawsze momenty historii, @sentymenty_oficjalnie, które z okazji premiery nowego sezonu "The Crown" opublikowało rzadkie zdjęcie Diany z tamtej podróży... całej we łzach. Widać na nim Królową Ludzkich Serc, jak nazywano Dianę, i księcia Karol przed operą w Sydney.

"Książęca para w 1983 roku przez sześć tygodni zwiedzała Australię i Nową Zelandię. To było wyjątkowo trudne doświadczenie, zwłaszcza dla 21-letniej Diany, która w pewnym momencie nie wytrzymała i zalała się łzami podczas publicznego wystąpienia przed operą w Sydney. Fotograf, który przypadkiem uwiecznił ten moment, wyjaśnił, co zobaczył tego dnia. ''Starałem się zrobić zdjęcie książęcej parze w tłumie na tle opery, a wtedy Diana rozpłakała się i płakała kilka minut. Książę Karol tego nie zauważył, a jeśli widział, to odwrócił wzrok, co było dla niego typowe - powiedział".

Czy kiedykolwiek jednak dowiemy się prawdy o prawdziwym charakterze relacji Diany i Karola - możemy to z całą pewnością stwierdzić, że jest to niemożliwe. Pozostaje nam jednak czar fikcji i wyobraźni kolejnych prób.