Diabeł ubiera się u Prady: film

Diabeł ubiera się u Prady” to filmowy hit, który powstał w 2006 roku i oryginalnie nazywa się „The Devil Wears Prada”. Produkcja została zrealizowana na podstawie powieści Lauren Weisberger pod tym samym tytułem. Choć fabuła książki jest świetna i bardzo filmowa, to z pewnością za sukces filmu odpowiada też wspaniała obsada aktorska. Na ekranie występują bowiem takie gwiazdy jak Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt czy Stanley Tucci. Trzeba też przyznać, że film jest świetnie nakręcony – warta akcja, dobra ścieżka dźwiękowa i klimatyczne kadry Nowego Jorku powodują, że Diabeł ubiera się u Prady wciąga i ogląda się go naprawdę dobrze.

Diabeł ubiera się u Prady: fabuła

Diabeł ubiera się u Prady” opowiada historię Andrei Sachs, młodej dziewczyny, która próbuje odnaleźć się w światku nowojorskiej mody. Andrea, świeżo upieczona absolwentka studiów dziennikarskich, pragnie rozpocząć pracę w zawodzie. Jako intelektualistka chce pisać ambitne treści, a jej marzeniem jest praca dla magazynu The New Yorker. Los kieruje ją jednak na inną ścieżkę: Andrea dostaje pracę asystentki Mirandy Priestley, redaktor naczelnej ekskluzywnego modowego magazynu „Runaway”. Priestley zniechęcona doświadczeniami współpracy z ładnymi i znającymi się na modzie, jednak nieszczególnie inteligentnymi, asystentkami, postanawia przyjąć Andreę – dziewczynę błyskotliwą i inteligentną, choć bez wyczucia stylu i zamiłowania do mody. Praca dla Mirandy, która trzęsie całym światem haute couture, to posada, za którą "miliony dziewczyn dałoby się zabić". Choć Andrea wcale do nich nie należy, to postanawia zmierzyć się z tym wyzwaniem. Na początku ma problemy z zaaklimatyzowaniem się, jednak z czasem z pomocą kolegi z pracy zaczyna odkrywać tajniki świata mody. Po kilku miesiącach przechodzi totalną metamorfozę, zmienia fryzurę, styl i staje się ikoną mody. Choć brzmi to jak spełnienie marzeń, życie Andrei coraz mniej przypomina sen...

Diabeł ubiera się u Prady: gdy kariera zaczyna być na pierwszym miejscu

Zaangażowanie w pracę powoduje, że Andrea zaczyna tracić grunt pod nogami w życiu prywatnym i musi zmierzyć się z trudnymi wyborami. W końcu przychodzi moment, gdy Sachs musi zdecydować co w życiu jest dla niej naprawdę ważne. Ten wątek stanowi z pewnością dużą wartość filmu i powoduje, że produkcja wykracza poza ramy lekkiej komedii rozrywkowej. „Diabeł ubiera się u Prady”, choć jest komedią, porusza tematy ważne i wciąż aktualne dla wielu kobiet, które próbują pogodzić karierę z życiem rodzinnym. Pokazuje też, że znalezienie równowagi pomiędzy pracą a domem nie jest proste. Nie będziemy jednak zdradzać szczegółów – jeśli nie widziałyście tego kultowego filmu, polecamy nadrobić zaległości!