Depilacja metodą IPL

Depilacja metodą IPL (Intense Pulsed Light) daje efekt gładkiej skóry na dłużej. Urządzenie wykorzystuje technologię IPL, która działa na melaninę – brązowy barwnik występujący w cebulkach włosów, trwale je osłabiając. Z tego względu efekty depilacji najszybciej będą widoczne u kobiet o jasnej karnacji i ciemnych włoskach. Z tej metody można korzystać w celu usuwania włosków z niemal każdej części ciała, także na twarzy. Zabieg jest niemal bezbolesny, trzeba jednak pamiętać, aby dokładnie ogolić skórę przed użyciem depilatora. Depilacja IPL posiada także swoje ograniczenia – nie jest dedykowana kobietom o jasnych włoskach lub bardzo ciemnej karnacji, nastolatkom, kobietom w ciąży lub w okresie karmienia. Przed jej zastosowaniem trzeba pamiętać o zapoznaniu się ze wskazówkami producenta.

Jak wybrać depilator IPL?

Gdy zabieg wykonujemy samodzielnie w domu, ważne, aby urządzenie było w pełni bezpieczne zarówno dla skóry jak i użytkownika. Dlatego warto zwrócić uwagę, na to czy urządzenie posiada wbudowany czujnik kolorytu skóry, który analizuje jej odcień i dostosowuje intensywność impulsu. Istotnym aspektem jest także czujnik kontaktu ze skórą, który uniemożliwi oddanie impulsu, gdy depilator nie dotyka skóry. Idealnym wyborem będzie depilator Braun Silk-Expert Pro 5, który dzięki technologii SkinPro 2.0 nieustannie odczytuje odcień skóry, jednocześnie dostosowując intensywność błysków światła zapewniając bezpieczne usuwanie włosów. Jest to też najszybsze urządzenie IPL na rynku – oferuje do 125 błysków na minutę, a równomiernie rozłożone błyski o wysokiej częstotliwości to gwarancja łatwego i skutecznego zabiegu. Depilator precyzyjnie usuwa włoski na niemal wszystkich obszarach ciała. Precyzyjna nakładka umożliwia depilację delikatnych i mniejszych obszarów skóry, np. twarzy czy okolic bikini. Szeroka nakładka znajduje zastosowanie na większych obszarach, takich jak uda.

Depilator mechaniczny

Metodą depilacji, która posiada grono oddanych zwolenniczek jest depilacja mechaniczna, która już dawno przestała kojarzyć się z długotrwałymi, bolesnymi zabiegami, o których mogły opowiadać nam mamy. Aktualnie rynek oferuje wiele urządzeń, które dzięki zaawansowaniu technologicznemu i obecności w zestawie dodatkowych nasadek depilujących lub pielęgnujących, są w stanie zmienić ten rutynowy zabieg w przyjemne doznanie. Depilatory elektryczne mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, z tego względu są także odpowiednie dla np. nastolatek. Sprawdzą się także w przypadku kobiet o bardzo jasnych włoskach, czy tych przywiązanych do bardziej tradycyjnych form usuwania włosów. Depilatory będą odpowiednie dla kobiet, które chcą uniknąć „dni przejściowych” pomiędzy depilacjami i usuwać najkrótsze włoski, z którymi nie radzą sobie inne metody takie jak na przykład wosk.

Jak wybrać depilator mechaniczny?

Wybierając depilator, wiele użytkowniczek obawia się dyskomfortu podczas depilacji. Z tego powodu warto wybrać depilator zaawansowany technologiczne, który posiada szereg udogodnień. Marka Braun oferuje idealne rozwiązanie – depilator Silk-Epil 9 Flex. Ten pierwszy na świecie depilator o w pełni ruchomej głowicy sprawdzi się w każdych okolicznościach, zapewniając łatwą i precyzyjną depilację nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki technologii MicroGrip usuniesz więcej włosków za jednym pociągnięciem – nawet te, z którymi nie radzi sobie wosk. Wyposażony w technologię SensoSmart™, depilator sygnalizuje za pomocą czerwonej lampki momenty, w których nacisk urządzenia na skórę jest zbyt mocny. Pełna wodoszczelność natomiast umożliwia depilację podczas kąpieli lub pod prysznicem.