Badania profilaktyczne są kluczowym elementem monitorowania i diagnozowania zdrowia kobiet. Regularna profilaktyka pozwala zrozumieć swoje ciało i służy zapobieganiu chorobom. To jak będzie wyglądała ta profilaktyka, zależy od wieku kobiety – czy jest ona młodą dziewczyną, kobietą w okresie rozrodczym czy w wieku menopauzalnym. Każdy etap naszego życia wymaga innego podejścia. Niezwykle ważna jest więc świadomość jak optymalnie o siebie dbać w każdym wieku. - mówi dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Choć badania profilaktyczne to źródło niezwykle cennych informacji o naszym stanie zdrowia i doskonała metoda na wczesne wykrycie niepokojących zmian, to ponad 3 mln kobiet w Polsce nie chodzi regularnie do ginekologa, a ponad połowa z nich przyznaje, że nie czuje potrzeby profilaktyki. Często tłumaczymy się brakiem odpowiedniej wiedzy, które działania profilaktyczne podjąć w zależności od wieku. Z pomocą przychodzi kalendarium „Zdrowa ONA”, które stanie się Waszym najlepszym przyjacielem w dbaniu o zdrowie.

Opracowane we współpracy Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej Kalendarium „Zdrowa Ona” znajdziecie na stronie www.zdrowa-ona.pl/kalendarium-zdrowej.  

Wystarczy wpisać swój wiek, a system wygeneruje spis zalecanych oraz rekomendowanych szczepień, a także listę badań profilaktycznych wraz z informacją, jak często należy je wykonywać. Kalendarz obejmuje rekomendację regularnego wykonania badań ogólnych z zakresu ginekologii, pulmonologii, a wraz z wiekiem dołączają kolejne dziedziny medycyny m.in. kardiologia i endokrynologia. Kalendarium podpowie nam także w tych mniej oczywistych sprawach, dowiemy się np. kiedy należy sprawdzić poziom elektrolitów lub zapisać się na kolonoskopię czy prześwietlenie klatki piersiowej i USG jamy brzusznej. 

Jak same widzicie, dbanie o zdrowie jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne!

Kalendarium „Zdrowa ONA” powstało z inicjatywy Gedeon Richter, który w trosce o zdrowie kobiet skupia swoje działania na profilaktyce stanowiącej najważniejszy element prewencyjnego podejścia do zdrowia. 

Zobacz także:

To nie wszystko! W ramach swojej działalności firma założyła ogólnodostępny portal, który stanowi sprawdzone źródło fachowej wiedzy na temat najświeższych informacji w obszarze zdrowia i konsekwentnie przyczynia się do poprawy jakości życia Polek. Na stronie https://zdrowa-ona.pl czeka na Was mnóstwo porad i rzetelnych artykułów przybliżających zagadnienia od alergologii po reumatologię.