Dawid Podsiadło do Kingi Dudy: "Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny..." 

Podczas wczorajszych koncertów w ramach Męskiego Grania 2020 artyści pokazali swoją solidarność ze społecznością LGBT. Artyści, którzy tego dnia wystąpili na scenie: Daria Zawiałow, Tomasz Organek, Król, Igo i Bass Astral, Nosowska, Mata i Dawid Podsiadło pokazali swoje wsparcie z represjonowaną grupą ludzi w Polsce poprzez rozłożenie tęczowych flag, które stały się kością niezgody wśród polityków i prawicowych środowisk.

Dawid Podsiadło nie byłby sobą, gdyby w przerwie między kolejnymi utworami nie przyprawił swojego występu szczyptą ironii. Tym razem odniósł się do słynnego przemówienia Kingi Dudy, na powyborczym wiecu ojca, Andrzeja Dudy.

Kinga Duda wystąpiła wtedy z przemówieniem, który większość odebrała tak, jakby córka prezydenta nie miała zielonego pojęcia o wydarzeniach jakie miały miejsce w Polsce oraz o słowach, jakie z ust jej ojca padły w czasie kampanii prezydenckiej.

"Chciałabym zaapelować do państwa o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu – mówiła Kinga Duda podczas wieczoru wyborczego w sztabie Andrzeja Dudy. Córka prezydenta RP zwróciła się do swoich rodaków w kraju i za granicą, prosząc, by wybory 2020 nie podzieliły Polski. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy, i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści. Absolutnie nikt. Szanujmy się", apelowała Kinga Duda.

Zobacz też: Paulina Młynarska do Kingi Dudy: "czysty konformizm. Nieskażony niczym biel Twojego garnituru"

Naiwny apel Kingi Dudy nie spotkał się z entuzjazmem opinii publicznej. Wiele osób wystosowało do córki prezydenta listy w social mediach, w których zarzucają jej ignorancję i hipokryzję. Gorąca mowa Kingi Dudy nie spodobała się też Dawidowi Podsiadło. Podczas Męskiego Grania pomiędzy kolejnymi zwrotkami utworu "Trofea" odniósł się bezpośrednio do Kingi Dudy: "Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny..."

Artyści solidarni z protestującymi LGBT

Wczoraj 8 sierpnia, na ulice polskich miast wyszły tłumy protestujących przeciwko dyskryminacji i nagonce na osoby LGBT w Polsce. Obecna napięta sytuacja to wynik homofobicznych słów polityków, w tym głowy państwa, Andrzeja Dudy. Buntująca się społeczność pragnąc podkreślić swoją obecność i wagę rozpoczęła spontaniczne akcje takie jak chociażby wywieszanie tęczowych flag na pomnikach narodowych. Jednak największą falę protestów rozpoczął incydent zatrzymania przez aktywistkę Margot pojazdu głoszącego homofobiczne hasła. Za ten czyn została w trybie natychmiastowym (,a wiemy przecież jak zwykle działa sąd w Polsce) skazana na 2 miesiące aresztu. Spowodowało to spontaniczny solidarnościowy protest kilkudziesięciu obrońców Margot, który został, jak relacjonują świadkowie wydarzenia.brutalnie zakończony przez policję. Środowisko LGBT jest przekonane, że to dopiero początek i jest gotowe na dalsze represje ze strony państwa. 

Zobacz też: Policja użyła siły wobec protestujących aktywistów LGBT: "W cywilizowanym kraju nie groziłyby takie represje. W Rosji owszem"