Findom: co to?

Findom, czyli financial domination, to fetysz, w którego realizacji, podobnie jak w BDSM, udział bierze strona uległa i strona dominująca. Z tą różnicą, że wszystko odbywa online, a większość uległych nigdy nie zobaczy swoich „Pań”. „Pań”, ponieważ najczęściej to właśnie mężczyźni znajdują przyjemność w byciu uległymi w tym układzie. Jak dokładnie wygląda relacja partnerów?

Findom to fetysz, w którym strona uległa znajduje spełnienie i seksualną przyjemność będąc niejako zależną finansowo od strony dominującej, lub kiedy środki do życia zostają jej przydzielone przez kogoś innego, kto ma nad nimi kontrole. Tego typu relacja może przyjmować różne formy, od jednorazowego przelewu, do regularnych „wypłat”. W skrajnych wypadkach uległy oddaje dominie pełen dostęp do swojego konta bankowego i udostępnia jej wszystkie hasła, a ta systematycznie wydziela mu bardzo skromne środki wystarczające jedynie na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

ZOBACZ TEŻ: "Dlaczego nie mam orgazmu?" Tych 7 powodów może cię zaskoczyć [OKIEM EKSPERTA]

Findom: skąd się bierze?

Findom jest fetyszem, z którego istnienia niewiele osób zdaje sobie sprawę. Portalowi Independent udało się dotrzeć do jednego z uległych panów, który wyjaśnia, dlaczego findom, jest dla niektórych tak pociągający.

Steve (imię zmienione) zdradza, że chodzi o oddanie władzy nad sferą życia, z którą ludzie często wiążą swoje poczucie własnej wartości – jest to jego zdaniem, bardzo kapitalistyczny sposób na realizowanie masochistycznych skłonności. Przyznaje, że najbardziej podniecający jest moment negocjowania przelewu z dominą, jednak zaraz po nim następuje bolesne zderzenie z rzeczywistością, a często też wyrzuty sumienia.

Findom jest według niego formą ucieczki lub odreagowania życia w społeczeństwie skupionym na dobrach materialnych, gdzie status i wartość człowieka uzależniona zostaje od zasobności jego portfela. Zgodnie ze słowami Steva, większość osób zainteresowana findom to mężczyźni poniżej 35 roku życia, choć zdarzają się często też i starsi.

ZOBACZ TEŻ: Seks w czasach zarazy: 5% w czasie pandemii myślało o rozwodzie, 14% zrezygnowało z powiększenia rodziny

Zobacz także:

Findom: konsekwencje

Findom to fetysz, który może grozić poważnymi konsekwencjami. W teorii uległy kontroluje swoje pieniądze, a dominacja nieznajomej kobiety nad jego finansami jest jedynie rodzajem gry, która ma prowadzić do seksualnego spełnienia. Zdarzają się jednak wypadki, w których tego rodzaju zachowania mogą doprowadzić do ruiny finansowej i utraty oszczędności. Może ucierpieć przez to zdrowie psychiczne, a nawet fizyczne – wskutek masochistycznych zadań, które czasem domina zleca uległemu, kiedy ten chce uzyskać pieniądze. Nie można zapominać też, że może mieć to zły wpływ na prawdziwy związek, zwłaszcza jeśli partner nie wie o skłonnościach drugiej połówki.

ZOBACZ TEŻ: Jak się kochamy? 6 podstawowych typów miłości w związkach