Czarna sukienka o kroju marynarki

Czarna sukienka o kroju marynarki to najbardziej klasyczna wersja tego modelu. Mała czarna w smokingowym stylu pasuje zwłaszcza na specjalne okazje i spotkania służbowe, ale umiejętnie zestawiona, stworzy stylizację, która odejmuje lat. To też bardzo seksowny model, który podkreśla figurę, zwłaszcza, gdy wybierzesz model sukienki taliowanej, który dyskretnie podkreśla dojrzałe i szlachetne piękno. Ta sukienka działa jak gorset - koryguje i uwydatnia to, na czym ci zależy - długą szyję, okrągłe biodra, długie nogi.

Sukienka o kroju marynarki na imprezę

Czy sukienka smokingowa to wybór dobry tylko na eleganckie spotkania? Zdecydowanie nie! Wielkie domy mody i sieciówki lansują trend na cekinowe, mieniące się złotem lub srebrem oraz opalizujące modele kroju sukienek - marynarek. I tak kwintesencja stylu power dress szybko stała się idealnym wyborem np. na sylwestrowe szaleństwa lub party w stylu disco rodem z legendarnego klubu 54. Zestawione z długimi kozakami lub modnymi bikerami stworzą świetny, apetyczny look, w którym dobrze powinny czuć się zarówno 20-latki jak i 40-latki.

Sukienka o kroju marynarki bez rękawów 

Ten model sukienki smokingowej przypomina wydłużoną kamizelkę. Najlepiej wygląda saute, odkrywając ramiona i ręce. Jeśli chcesz dodatkowo podkreślić talię, dobierz do niej szeroki pasek. W najbliższych sezonach najmodniejszą długością będzie ta, sięgająca do połowy łydki. 

Sukienka o kroju marynarki w mocnym kolorze

Sukienka smokingowa nie wymaga tylko klasycznej palety kolorystycznej. To prawda, że świetnie wygląda w czerni i bieli, ale nasze serce kradnie też mezalians tej "damy wśród sukienek", z mocnym, odważnym kolorem: ostra pomarańcz, energetyczna fuksja, rozbielony błękit sprawiają, że to, co jest ponadczasowe, staje się też supermodne. A może odważysz się też na hit tego sezonu: zebrę, pepitkę lub kratę?