Czy "najsmutniejsza panna młoda", czyli księżna Monako, uciekła z królewskiego dworu?

To była niespotykana sytuacja. Księżna Charlene, małżonka księcia Alberta, od wielu miesięcy nie pojawiała się na królewskim dworze. Podejrzewano najgorsze, zwłaszcza, że królewska para od początku nie miała opinii udanego małżeństwa. Wszyscy pamiętamy łzy panny młodej na ślubnym kobiercu przez co księżna Charlene zapisała się w historii jako „najsmutniejsza panna młoda”.

Temat Charlene powrócił na okładki gazet w związku z jej wielomiesięcznym zniknięciem. Wszystko zaczęło się od wizyty w RPA w maju 2021 r. Księżna Charlene nagle podupadła na zdrowiu, przez co zdecydowała się pozostać w Afryce przez niemal 10 miesięcy. Gdy wydawało się, że stan księżnej Monako jest znacznie lepszy i tym razem Charlene wróci na łono rodziny królewskie, księżna zatrzymała się w klinice w Szwajcarii.

Jaki jest stan zdrowia księżnej Monako? Czy powodem jej nieobecności naprawdę była choroba?

Charlene przerwała ciszę i odpowiedziała na plotkarskie komentarze.

Getty Images

Charlene, księżna Monako przerywa ciszę

Charlene, żona księcia Alberta, od kilku miesięcy przebywa już w Monako, na królewskim dworze. Ale dopiero teraz zdecydowała się przerwać ciszę na temat swojego tajemniczego zniknięcia. Księżna podtrzymuje, że powodem była choroba i enigmatycznie opisuje jej naturę.

Mój stan zdrowia jest bardzo delikatny. Nie mogę się za bardzo spieszyć. Ścieżka do wyzdrowienia była długa, trudna i bardzo bolesna.

Wśród spekulacji pojawiają się przypuszczenia, że tajemniczą chorobą księżnej Charlene było załamanie nerwowe. Czy powrót do domu i dzieci pomoże stanąć księżnej na nogi? 

Zobacz także:

Kiedy wróciłam do księstwa, skoncentrowałam cała moją energię na moich dzieciach, moim mężu i zdrowiu. To jest teraz dla mnie najważniejsze. (…) Jestem bardzo szczęśliwa, mogąc być z powrotem w domu w Monako z moją rodziną.