Chociaż czarna maseczka na wągry ma kolor smoły, po jej użyciu skóra jest idealnie czysta. Domowa maseczka na bazie węgla to najlepszy pogromca zaskórników. Wypróbuj i przekonaj się, dlaczego czarna maseczka peel off jest teraz w modzie.

Jak działa czarna maseczka typu peel off?

Do tej pory węgiel znany był głównie z właściwości zdrowotnych jako lek na zatrucia. W Afryce i Australii stosuje się go także przy ukąszeniach jadowitych pająków czy węży. Przyłożony do skóry natychmiast wyciąga z niej toksyny. Podobnie działa na cerę - jest w stanie pochłonąć 1000 razy więcej zanieczyszczeń, niż sam waży, dlatego robi furorę w kosmetyce. Dlaczego warto mieć czarną maseczkę na wągry?

  • czarna maska węglowa skutecznie radzi sobie z zaskórnikami
  • węgiel działa przeciwbakteryjnie
  • czarna maseczka matuje skórę
  • węglowa maska fantastycznie odblokowuje pory
  • maseczka peel off nadaje się do każdego rodzaju skóry, bo nie uczula

Po użyciu czarnej maski na wągry twarz jest idealnie czysta!

Jak zrobić czarną maseczkę do twarzy?

Czarną maskę peel off możesz zrobić samodzielnie. Będziesz potrzebować:

  • 2 kapsułek węgla leczniczego
  • 2 łyżek wody
  • 1 łyżki żelatyny

1. W kąpieli wodnej wymieszaj dwie łyżeczki wody z jedną łyżką żelatyny. Mieszaj, aż kryształki się rozpuszczą.
2. Do rozpuszczonej żelatyny wsyp zawartość dwóch kapsułek węgla leczniczego. Możesz też użyć dwóch pokruszonych tabletek. Dokładnie wymieszaj całość tak, by powstała jednolita czarna masa.
3. Zdejmij garnek z ognia i przelej maseczkę do miseczki. Dobrze ostudź i zaczekaj, aż żelatyna trochę stężeje, a kosmetyk nabierze konsystencji żelu.
4. Nałóż maseczkę dokładnie na twarz, omijając okolice oczu. Gdy zastygnie na skórze, odczekaj kwadrans. Potem delikatnie odklej ją od twarzy, a resztki zmyj wodą.

Maseczka peel-off na bazie węgla to teraz hit. Jeżeli nie masz czasu, by ją zrobić, użyj gotowego kosmetyku. Ale węgiel znajdziesz też w innych kosmetykach. To składnik pilingów do twarzy i ciała, a nawet chusteczek. Takie preparaty radzą sobie z zanieczyszczoną skórą, usuwają toksyny i nadmiar sebum. Wystarczy stosować je dwa razy w tygodniu.