Uroda czapeczki 

- słodki wzorek albo piękny kolor materiału, z którego jest zrobiona, ma znaczenie, ale tylko dla nas. Maluch doceni raczej to, czy jest mięciutka i miła w dotyku.

Dlatego najlepiej wybierać naturalne tkaniny. Świetnie sprawdza się bawełna, bo jest nie tylko miękka, ale także przewiewna i nie powoduje uczuleń. Jeśli zdecydujemy się na czapeczkę z wełny, dobrze jest najpierw sprawdzić, czy nie będzie maluszka "gryzła" w kark lub uszy.

Gdy czapka jest trochę szorstka, na zimowy spacer można pod nią założyć drugą - cienką, bawełnianą - by chroniła przed nieprzyjemnymi doznaniami.

Kupując czapkę dla maleństwa, warto brać pod uwagę głównie względy praktyczne - koronki, falbanki czy zdobienia, choć wyglądają fantazyjnie, mogą być bardzo niewygodne. Gdy maluch leży w wózku, mogą go drażnić, bo mogą zasłaniać mu widok albo drapią w szyję.

Czapka na lato powinna chronić twarz i oczy dziecka przed promieniami słonecznymi. Jeśli wybieracie się na plażę, warto poszukać czapeczki, która zakryje przed promieniami także kark dziecka.

Okrycie głowy na jesień i zimę powinno dobrze otulać uszy i czoło przed wiatrem i zimnem.

KAPELUSZE Z GŁÓW

Nakrycie głowy malec powinien nosić tylko na dworze. W domu czapeczkę zakładamy dziecku jedynie po kąpieli, by wyschły mu włoski. I to tylko do momentu, gdy maluch skończy pół roku.