Cytaty o miłości z piosenek

Miłość jest jednym z najczęściej wybieranych przez wszystkich twórców tematem. Stan zakochania inspiruje malarzy, poetów i muzyków do tworzenia najpiękniejszych dzieł. Najpiękniejsze piosenki, jakie powstały w historii muzyki dotyczą właśnie miłości i wszystkich rozterek z nią związanych. Jak wiemy, piękne uczucie to nie tylko radość i poczucie bliskości, ale nierzadko również powód ogromnego bólu i rozczarowania, które mądre cytaty często są w stanie wyrazić trafniej niż wypowiadane przez nas w emocjach słowa. 

„Czemu zatrzymać się nie da tego momentu gdy jesteś tuż? Przy tobie znów chcę wszystkiego i jeszcze to wszystko mógłbym móc. Przy tobie znika całe zło przez otwarte okna. Przy tobie oddycham, zapominam się na chwilę.” (Krzysztof Zalewski, Miłość Miłość)

„Kocham cię kochanie moje. Kocham cię, a kochanie moje to oczy twoje we mnie wpatrzone. Kocham cię kochanie moje. Kocham cię, a kochanie moje to tęsknota nieskończona.” (Maanam, Kocham cię kochanie moje)

„Dzisiaj nagle wymyśliłem Ciebie. Twoje imię zadźwięczało we mnie. Choć tyle innych jest, znam tylko jego dźwięk.” (Andrzej Zaucha, Wymyśliłem ciebie)

Cytaty o przyjaźni z piosenek

Czym byłoby życie bez przyjaźni? Przyjaciele trwają przy nas w najlepszych, ale i najgorszych chwilach. Zawsze możemy liczyć na ich pomocną dłoń, cenną poradę, czy wyrozumiałe spojrzenie. Nic więc dziwnego, że artyści tworzą największe przeboje, biorąc na warsztat właśnie temat przyjaźni. Cytaty o przyjaźni mogą bawić i wzruszać, ale pewnym jest, że wywołają wspaniałe, pozytywne emocje.

„Proza życia to przyjaźni kat, pęka cienka nić. Telewizor, meble, mały fiat, oto marzeń szczyt. Hej prorocy moi z gniewnych lat, obrastacie w tłuszcz. Już was w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust.” (Perfect, Nie płacz Ewka)

„Gdzie oni są, ci wszyscy moi przyjaciele? Zabrakło ich, choć zawsze było ich niewielu. Schowali się po różnych mrocznych instytucjach. Pożarła ich galopująca prostytucja. (…) Gdzie są moi przyjaciele, bojownicy z tamtych lat? Zawsze było ich niewielu, teraz jestem sam.” (Republika, Biała flaga)

„Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz, kiedy ciągniesz do tych samych miejsc. Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz, nieważne jest. Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz, kiedy ciągniesz do tych samych miejsc.” (Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło, Za krótki sen)

„Teraz pijesz wino, pijesz aż do dna, Późna już godzina, próżno czekać dnia. Chciałbyś się rozpłynąć, uciec, gdzie się da. Proszę zostań na noc, przyjaźń swoje prawa ma.” (Krzysztof Krawczyk i Goran Bregovic, Mój Przyjacielu)

Smutne cytaty z piosenek

Muzyka towarzyszy nam w różnych życiowych momentach. Przy niej celebrujemy ważne wydarzenia, świętujemy sukcesy, ale i opłakujemy porażki. Smutne, emocjonalne utwory pomagają uporać się z bólem, na chwilę zatopić się w rozpaczy, a w końcu krótkie cytaty z piosenek mogą stać się mottem, które jak mantrę będziemy powtarzać, by pozbierać się i zacząć od nowa. Odsłuchiwane po czasie utwory często nie przywołują dołujących wspomnień, a raczej wywołują sentyment i satysfakcjonujące poczucie pokonania przeciwności.

„Takie dziś oczy mam niebieskie jakby po walcu lub po chmurze. Taką mam w duszy kruchą łezkę jak kropla, która rzeźbi róże. Spoglądam w nieba abecadło. Wstyd zostawiłam na posłaniu. Czemuż nie przeszły mi przez gardło te proste słowa o kochaniu?” (Agnieszka Osiecka, Ach nie mnie jednej)

„Kiedy wieczór zmienia się w świt, coś dobija się do mych drzwi. Kiedy luty zmienia się w lipiec, nie dam rady się przed nią kryć. Wiem, wiem. Nostalgia.” (Taco Hemingway, Nostalgia)

„Snów dziwnych jej pięć, jak palców jest pięć u dłoni każdej ściera swój uśmiech ze starych zdjęć. Jego uśmiechu część głodne oczy nakarmi. Dobrze wie już, że my się nie dzieli przez trzy z młodszymi koleżankami i jeśli już ktoś dziś puka w jej drzwi to z całych sił tylko przeciąg. Przeciąg trzaska złudzeniami.” (Strachy na Lachy, Moralne salto)

Cytaty z piosenek o tęsknocie

Złamane serce, rozłąka z przyjacielem, czy odejście ukochanej osoby to trudne kwestie, z którymi jednak każdemu z nas prędzej czy później przychodzi się zmierzyć. Różnie radzimy sobie z tęsknotą. Niektórzy ból spowodowany nieobecnością jednych ludzi próbują uleczyć nawiązywaniem nowych znajomości, inni imprezują, by nie spędzać czasu w czterech ścianach pustego mieszkania, a czasem zaszywają się w domu, gdzie wypłakują swój smutek w poduszkę. Choć wybieramy odmienne sposoby leczenia ran, jedno nas łączy – słuchanie smutnych utworów, które jeszcze pogłębiają kiepskie samopoczucie. Teksty z piosenek traktujących o tęsknocie często pomagają uporządkować myśli i uporać się z rozchwianymi emocjami.

„Wcisnę się w bezpieczny kąt, w dziurawą ścianę wbiję wzrok, do sieci wrzucę płaczliwy post. Polubisz go. Ty tylko popatrzysz, a ja poczuję się gorzej na samą myśl. Zaczynam zamykanie bram, nie patrzę w tył.” (Dawid Podsiadło, Nie kłami)

„Nie pamiętam jak grozi, jak pachnie jej pot i jak szepczą jej kroki, jak się kręcą jej loki czarne jak ból, jak pragną jej oczy, jak pachną jej włosy. Dym, papierosy kładę na stół. Nie pamiętam, jak prosi, jak koi jej dotyk i nie pamiętam nagości białej jak sól. Nad ulicą tej nocy, walki gasną odgłosy. To, co mieliśmy, rozszarpane na pół.” (PRO8L3M, Flary)

„Marznę bez Ciebie. Zamarzam, powoli się kulę. Nad ranem tulę twoją koszulę czule. Zawijam się w dywan, twym zapachem się przykrywam. Kocham się ze snami, które noc zamiast ciebie da mi.” (Maria Peszek, Marznę bez ciebie)

„Tak trudno jest zasypiać, budzić się, gdy imię twoje echem odbija się od ścian. A te dni ciszy które, które dzielą nas podpowiadają mi złe obrazy. Musze to przespać, przeczekać, przeczekać trzeba mi, a jutro znowu pójdziemy nad rzekę.” (Hey, List)

Cytaty z piosenek rap o życiu

Rap często mylnie jest kojarzony z bezrefleksyjnymi teksami lub lapidarną tematyką. W rzeczywistości utwory z tego gatunku przekazują niezwykle ważne wartości i zamkniętą w rymach mądrość. Nie bez powodu często spotykane na portalach społecznościowych opisy do zdjęcia często pochodzą właśnie z nich.

„Kiedy życie trwało, przestałem obok i zostałem z hajsem, który jest niczym. Zapłaciłem czasem, który się liczy. Czas leci jak piasek, który chcesz chwycić.” (Pro8blem, Crash test)

„Odbierzcie dzisiejszy dzień jak podarunek. Cieszcie się i obierzcie na jutro kierunek. Odważcie się, zróbcie ten krok podnieście wzrok.” (Paktofonika, Chwile ulotne)

„Wczoraj Bóg zadzwonił do mnie: przekaż wszystkim, że najwyższy czas oprzytomnieć. Mówię: nie da rady. Co? Boże przecież znasz to Nie da rady. Tak, to już za daleko zaszło.” (Łona i Webber, Rozmowa)

Pozytywne cytaty z piosenek

Wesoła melodia może skutecznie poprawić humor i sprawić, że dzień stanie się lepszy. Kiepska pogoda, jesienna, przygnębiająca aura lub złe samopoczucie przy radosnych rytmach stają się choć trochę mniej dokuczliwe. W tekstach pozytywnych utworów można odnaleźć cytaty motywacyjne, dzięki którym przetrwanie trudnych, dłużących się lub szarych dni staje się łatwiejsze.

„Kocham Cię życie. Poznawać pragnę Cię w zachwycie. Choć barwy ściemniasz, wierzę w światełko, które rozprasza mrok.” (Edyta Geppert, Życie, kocham cię nad życie)

„Daję słowo, wszystko było po coś. To, co traci kolor zamienimy w złoto.” (Mrozu, Złoto)

„Kto z miłości nie umarł nie potrafi żyć. Moje serce kiedyś złamane mocniej kocha dziś” (Brodka, Miał być ślub)

„Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się. Mimo świata który, kocha i rani nas dzień w dzień, gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się.” (Grubson, Na szczycie)