Cytaty o sporcie i zdrowiu

O tym, że sport to zdrowie słyszeliśmy wszyscy. Wysiłek i systematyczna praca nad mięśniami może uchronić nas przed chorobami, a także wzmocnić w nas siłę walki, gdy podupadniemy na zdrowiu. Sentencje o sporcie dotyczą nie tylko jego wpływu na samopoczucie, ale też potrafią być niezwykle inspirujące i motywujące. Dobrze sprawdzają się jako życiowe motta, tekst plakatów, a nawet cytaty na tatuaż. Jeśli szukasz głębokich, nietuzinkowych i błyskotliwych refleksji na temat sportu, przedstawiamy kilka wybranych przez nas propozycji cytatów o zdrowiu.

„Bezruch jest chorobą, ruch jest powrotem do zdrowia" (Gabriella Roth)

„Nie poddawaj się. Nigdy się nie poddawaj dopóki bitwa trwa" (Nietykalni, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano)

„Tego dnia zrozumiałem, że muszę coś ze sobą zrobić. Sam. Dłużej nie mogę czekać z założonymi rękami. Nawet jeśli samodzielnie nie daję rady założyć rąk" (Chce się żyć, reż. Maciej Pieprzyca)

„Wygrana to pokonanie samego siebie, własnego ciała, ograniczeń i obaw. Wygrana oznacza zmianę snu w rzeczywistość" (Kilian Jornet Burgada, Biec albo umrzeć)

„Świat to nie tylko słodycz. To bardzo podłe i paskudne miejsce i nie ważne jak twardy jesteś to przydusi cię do gleby, jeśli mu na to pozwolisz. Nic nie uderzy cię tak mocno jak życie. Nie ważne jak mocno bijesz, ale ile jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Na tym polega zwycięstwo!" (Rocky, reż. John G. Avildsen)

Cytaty o powrocie do zdrowia

Kiedy znajomi zmagają się z zimowym przeziębieniem, zawsze miło jest dodać im otuchy serdecznymi życzeniami powrotu do zdrowia. Sympatyczne aforyzmy nie tylko poprawią im humor, ale też pokażą, że pamiętamy o nich i wspieramy w trudniejszych chwilach. Mogą też zainspirować do głębszych refleksji i skłonić do przemyśleń na temat swojego życia, zdrowia i stylu życia. Jeśli pisanie życzeń nie jest twoją mocną stroną, zainspiruj się gotowymi cytatami o zdrowiu.

Zobacz także:

 „Tylko zmysły mogą uleczyć duszę, tak samo jak tylko dusza może uleczyć zmysły" (Oscar Wilde, Portret Doriana Graya)

 „Nie ma na świecie takiego leku, który nadałby sens życiu" (Sarah Kane, Psychoza 4.48)

 „Dobry śmiech i długi sen to najlepsze lekarstwa w książce lekarskiej" (przysłowie irlandzkie) 

 „Co jest najśmieszniejsze w ludziach: zawsze myślą na odwrót. Spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie" (Paulo Coelho, Być jak płynąca rzeka)

 „Nadzieja zawsze pomaga odzyskać zdrowie" (Pierdomenico Baccalario, Kod Królów)

Zainspiruj się również:

Cytaty o zdrowiu i urodzie

Od czasów Hipokratesa piękno i zdrowie przeplatają się ze sobą, tworząc nierozerwalną parę. Dobre samopoczucie gwarantuje promienną cerę, a właściwa ilość witamin odpowiada za mocne włosy i paznokcie. Jest to prawda potwierdzana nie tylko przez współczesnych lekarzy, ale powtarzana przez miliony osób od pokoleń. Poznaj najsłynniejsze cytaty o wpływie zdrowia na urodę, które być może zachęcą cię do zdrowego trybu życia.

 „Człowiek najpierw pragnie być pięknym, potem bogatym, a na końcu tylko zdrowym" (Teresa Nietyksza)

 „A jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy" (Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Świat na słomce Bożej)

 „Zdrowie jest najpierwszym darem, uroda drugim, a bogactwo trzecim" (Platon)

„Uroda jest podarunkiem na kilka lat" (Oscar Wilde)

„Kiedy była młoda, nie rozumiała ,że uroda to dar z terminem ważności" (Eshkol Nevo, Neuland)

„I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę" (Lew Tołstoj)

Powiedzenia o zdrowiu

Sentencje o zdrowiu, podobnie jak cytaty o nadziei czy istocie życia bywają bardzo poetyckie i skłaniające do refleksji. Te tematy od zarania dziejów intrygowały ludzi, którzy za wszelką cenę chcieli odnaleźć porządek w chaosie świata. Poruszali je najwięksi światowi pisarze, śpiewali o nich słynni wokaliści, a twórcy filmowi tworzyli o nich kinowe hity. Niektóre motta o zdrowiu stały się wręcz kultowymi powiedzeniami, które powinien znać każdy. 

 „Najcenniejszą rzeczą w życiu - oprócz samego życia - jest zdrowie" (Waris Dirie, Kwiat pustyni. Z namiotu nomadów do Nowego Jorku)

„Szczęście to najwyższa forma zdrowia" (Dalajlama)

 „Sposób na zdrowie człeka – od lekarzy z daleka" (przysłowie polskie)

 „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz" (Jan Kochanowski, Zdrowie)

„Dobre zdrowie jest lepsze niż największe bogactwo" (sentencja łacińska)

„A kiedy przykry sen zawiedzie, po cóż zbędnych szukać słów? Wtedy wystarczy tylko powiedzieć: bądź zdrowa i bądź zdrów" (Mieczysław Fogg, Bądź zdrowa, bądź zdrów)

Zobacz także: