Cytaty o rozstaniu i powrotach

Ból po rozstaniu bardzo często próbuje zagłuszyć nadzieja na ponowne spotkanie. „Matka głupich” nie zawsze jednak reprezentuje niespełnione pragnienia. Nierzadko budowanie trwałych relacji ma swoje wzloty i upadki, a chwilowa rozłąka jedynie uświadamia ludziom ile tak naprawdę dla siebie znaczą. Tę prawidłowość dostrzegło wielu artystów, którzy pisząc piosenki i książki, czy tworząc filmy zawarli w nich intrygujące sentencje o tym aspekcie natury ludzkiej. Poznajcie przepiękne cytaty o rozstaniu i powrotach, które poruszają.

„Kocham cię, a kochanie moje to tęsknota nieskończona. Kocham cię a kochanie moje to rozstania i powroty" (Maanam, Kocham Cię kochanie moje)

„Tak trudno jest zasypiać, budzić się, gdy imię twoje echem odbija się od ścian. A te dni ciszy które, które dzielą nas podpowiadają mi złe obrazy. Musze to przespać, przeczekać, przeczekać trzeba mi, a jutro znowu pójdziemy nad rzekę" (Hey, List)

„Czasami nawet kiedy człowiek wie, że nie ma racji, musi wrócić, żeby nabrać sił i dopiero wtedy odejść na dobre" (Eric Jerome Dickey, Siostrzane dusze)

„Mówiłaś, że mnie kochasz, więc dlaczego zostawiłaś mnie całkiem samego? Teraz, gdy do mnie dzwonisz, mówisz, że mnie potrzebujesz. Dziewczyno, odmawiam" (Justin Timberlake, Cry me a River)

„Bo jak długo można tęsknić za człowiekiem, o którym wiesz, że już nigdy do ciebie nie wróci?" (Wojciech Tochman, Jakbyś kamień jadła)

„Dzieliśmy ze sobą wiele pięknych chwil, a ty uczyniłaś moje życie...uczyniłaś je prawdziwym życiem. Niczego nie żałuję. Ale jestem jedynie rozdziałem w twoim życiu - będzie ich znacznie więcej" (Cecelia Ahern, PS Kocham Cię)

Zobacz także:

Smutne cytaty o rozstaniu

Obezwładniający smutek, poczucie winy i przygnębienie to naturalne uczucia towarzyszące rozstaniu z ukochaną osobą. Nie zapominaj jednak, że każda łza wzbogaca o nowe doświadczenia i czyni człowieka silniejszym. Przetrwanie trudnych chwil sprawia, że stajemy się odporni na kolejne zranienia. Jeśli chcesz zawsze pamiętać drogę, jaką udało ci się pokonać, możesz umieścić jej wspomnienie na własnym ciele. Oto wspaniałe cytaty na tatuaż, którymi możesz się zainspirować.

„Kochankowie zawsze się rozstają z tych samych przyczyn, które ich wcześniej połączyły" (Éric-Emmanuel Schmitt, Kiki van Beethoven)

„Niektórych ptaków nie powinno się trzymać w klatce. Są na to zbyt piękne" (Skazani na Shawshank, reż. Frank Darabont)

„Często najbardziej kochamy tych ludzi, te sprawy i te rzeczy, od których bieg życia każe nam odchodzić – nieraz na zawsze" (Marek Hłasko, Opowiadania)

„Wiem, że dała mi wszystko, co miała, lecz teraz moje rozgoryczone ręce rozcieram pod chmurami tego, co było wszystkim. Obrazy zostały zalane czernią pokrywającą wszystko" (Pearl Jam, Black)

„Nie ma alternatywy dla istot, które kochają i rozdzielają się" – musisz rozpaczać lub zapomnieć" (Paul Valéry)

„Bardzo często, aby móc odkryć, że jesteśmy zakochani, a może nawet stać się jednością, musi nadejść dzień rozłąki" (Marcel Proust)

Zobacz także:

Cytaty o rozstaniu i tęsknocie

Jeśli uważasz, że jesteś jedyną osobą, która po rozstaniu wylewa w poduszkę morze łez, mylisz się. Kwestia złamanego serca i palącej tęsknoty ze względu na swoją powszechność jest jednym z najczęściej poruszanych tematów w kulturze. Wzruszające cytaty z filmów i pełne smutku cytaty o nadziei są popularnymi, niemal kultowymi tekstami, z którymi utożsamiają się ludzie na całym świecie. Przypomnijmy sobie kilka z nich. 

„Myślę, że za Tobą tęskniłbym, nawet gdybyśmy się nigdy nie spotkali" (Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia, reż. Clare Kilner)

„Boję się wszystkiego. Boję się tego, co zobaczyłam, tego, co zrobiłam, tego, kim jestem. A najbardziej ze wszystkiego boję się wyjść z tego pokoju i nigdy więcej w swoim życiu nie czuć się tak jak wtedy, kiedy jestem z tobą" (Dirty Dancing, reż. Emile Ardolino)

„Tylko tęsknienie jest prawdziwe, uzależnia. Być tam, gdzie się nie jest, mieć to, czego się nie posiada, dotykać kogoś, kto nie istnieje" (Olga Tokarczuk, Dom dzienny, dom nocny)

„Pada odkąd mnie zostawiłaś. Teraz tonę w powodzi. Widzisz, zawsze byłem wojownikiem, ale bez ciebie się poddaję" (Bon Jovi, Always)

„Zawsze, gdy telefon nie dzwoni, wiem, że to ty..." (Janusz Leon Wiśniewski, Martyna)

„Tak, każdemu się wydaje, że umrze, kiedy zostaje rozdzielony z ukochaną osobą" (Mathias Malzieu, Mechanizm serca)

Cytaty o rozstaniu z przyjacielem

Jeżeli już przyjdzie nam podjąć trudną decyzję o zerwaniu relacji, zdecydowanie wolimy rozstanie z klasą od toczących się miesiącami, a nawet latami kłótni. Niestety, miłość od nienawiści dzieli tylko jeden krok, przez co scenariusz nie zawsze układa się zgodnie z naszymi przewidywaniami. Człowiek zmuszony do rozłąki z ukochaną osobą lub najlepszym przyjacielem nie zawsze jest w stanie powstrzymać wybuchy gwałtownych uczuć. Przeczytaj kilka cennych myśli o rozstaniu, by przekonać się, jak silne emocje mu towarzyszą.

„W każdym spotkaniu jest część żalu z rozstania, ale w każdym rozstaniu jest ta sama ilość radości ze spotkania" (Cassandra Clare, Mechaniczna księżniczka)

„Bratnie dusze pojawiają się w naszym życiu, żeby odsłonić przed nami kolejną warstwę nas samych, po czym odchodzą" (Elizabeth Gilbert, Jedz, módl się i kochaj)

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie" (Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek)

„Właściwie nie boję się nieznanego. Tylko trochę szkoda mi tracić to, co znam" (Éric-Emmanuel Schmitt, Oskar i pani Róża)

„Nie łudźmy się, przyjacielu, ludzie pogrzebią nas w pamięci równie szybko, jak pogrzebią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc" (Halina Poświatowska, Opowieść dla przyjaciela)

Zobacz także: