Cytaty o nadziei na lepsze jutro

Niektórzy wierzą w to, że powtarzanie mantry potrafi diametralnie zmienić postrzeganie świata i nastawienie do rzeczywistości. Jeśli więc męczą cię wizje czarnych scenariuszy, zainspiruj się zaproponowanymi przez nas cytatami z filmów, książek i piosenek i znajdź motto na lepsze jutro, które stanie się twoją osobistą mantrą. 

Żyj aby zrywać łańcuchy głuchych ciężkich dni i nagle płynąć i myśleć że się tylko śni. Błądź wśród obłoków marzeń z tą nadzieją, że po tobie przyjdą inni i rozgrzeszą cię" (Marek Grechuta, Żyj tą nadzieją)

Nadzieja to wspaniała rzecz… może najlepsza na świecie. A dobre rzeczy nigdy nie umierają" (Skazani na Shawshank, reż. Frank Darabont)

„Powinno istnieć słowo określające mikroskopijną iskierkę nadziei, którą człowiek boi się dostrzec w lęku, że samo spojrzenie ją zgasi, jak przy próbie obejrzenia fotonu. Może tylko czekać przy niej, patrzeć obok niej, patrzeć poza nią, aż stanie się dość mocna, by zaistnieć realnie" (Terry Pratchett, Mort)

„Moja mama zawsze mówiła >>Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi<<” (Forrest Gump, reż. Eric Roth)

„Albowiem tam, gdzie już nie ma nadziei, pozostaje jeszcze śpiew" (Nędznicy, reż. Ladj Ly)

Nadzieja jest ważna. Nadzieja, istotna część wiary. Dać ludziom dżem dzisiaj, a siądą i zwyczajnie go zjedzą. Za to dżem jutro podtrzymuje ich bez końca" (Terry Pratchett, Wiedźmikołaj)

Zobacz także:

Cytaty o chorobie i nadziei

Choroba, czy dotyka nas samych, czy kogoś z naszych bliskich, zawsze jest bardzo trudnym doświadczeniem. Smutek, przygnębienie i rezygnacja są normalną reakcją na wiadomość o pogarszającym się samopoczuciu. W walce o lepszy stan zdrowia bardzo ważne jest znalezienie promyka nadziei. Wiara w powrót do dobrej formy daje siłę do zmierzenia się z chorobą i umacnia w przekonaniu, że w końcu uda się ją pokonać. 

Jeśli straciłeś nadzieję, straciłeś wszystko. A kiedy ci się wydaje, że wszystko stracone, kiedy wszystko wygląda tragicznie i beznadziejnie, zawsze jest nadzieja" (Pittacus Lore, Jestem Numerem Cztery)

„Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć" (Colleen Houck, Klątwa tygrysa. Wyzwanie)

Nawet mrok kiedyś przeminie. Wkrótce nadejdzie nowy dzień, a kiedy wzejdzie słońce, rozbłyśnie jaśniej, niż kiedykolwiek wcześniej" (Władca Pierścieni: Dwie Wieże, reż. Peter Jackson)

To właśnie nadzieja jest naszym jedynym sprzymierzeńcem w walce z plagami tego świata" (Jodi Picoult, Bez mojej zgody)

„Nadzieja też jest formą oporu, i to najmocniejszą" (Licia Troisi, Marzenie Talithy)

Zobacz także:

Cytaty o nadziei na miłość

Nigdy nie zaczynaj wątpić w to, że spotka cię wyjątkowa miłość. Cytaty o nadziei nie tylko pomagają odszukać w głowie optymistyczne myśli, ale mogą również stać się prawdziwą życiową inspiracją. Jeśli poszukujesz aforyzmu lub ciekawych pomysłów na cytaty na tatuaż, które każdego dnia będą napawały cię wiarą, koniecznie przyjrzyj się wybranym przez nas propozycjom. 

„Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą ciebie głupcem. Musisz pozwolić by sny sprawiły byś pamiętał, że nic, naprawdę nic nie pomoże, jeśli ty nie pomożesz dziś miłości" (Hey, Moja i Twoja nadzieja)

Nie ma miłości bez nadziei" (Wolter) 

„Nadzieja jest najokrutniejszą z kochanek i potrafi zmiażdżyć ci serce niczym styropianowy kubek" (Harlan Coben, W głębi lasu)

„Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury" (Emily Dickinson) 

Moje nadzieje nie zawsze się spełniają, ale zawsze mam nadzieję" (Owidiusz)

Przeczytaj także:

Optymistyczne cytaty o nadziei

Chyba każda z nas słyszała powiedzenie, że nadzieja umiera ostatnia. Choć ten aforyzm może wydawać się banalnym frazesem, nie bez powodu jest powtarzany od setek lat. W rzeczywistości, w której żyjemy zewsząd docierają do nas cytaty o kłamstwie, przygnębiające stwierdzenia o upadku cywilizacji, czy nawet brutalne doniesienia ze świata. Warto czasami wyrwać się z tego zgiełku negatywnych informacji i naładować akumulatory sentencjami pełnymi nadziei. 

Strach może zabrać cię do niewoli. Nadzieja może cię uwolnić" (Wings of Liberty, reż.  Serge Ioan Celebidachi)

„Jeśli bardzo czegoś pragniesz ,zawsze jest nadzieja" (Poradnik pozytywnego myślenia, reż. David O. Russell)

Dopóki trwa życie, dopóty jest nadzieja" (Judith Fathallah, Chuda)

„Droga zbudowana z nadzieją jest przyjemniejsza dla podróżnika niż droga zrozpaczona, nawet jeśli obie prowadzą do tego samego celu" (Marian Zimmer Bradley)

„Nadzieja jest kieszenią pełną możliwości" (Tahereh Mafi, Dotyk Julii)

Przeczytaj również: