Cytaty o miłości na ślub 

Miłość to piękne i silne uczucie, ale aby trwało przez całe małżeństwo wymaga ogromnej pracy partnerów. Liczne cytaty o związku, choć mówią o doświadczeniach różnych osób, zgadzają się w tym, że budowanie trwałej relacji wiąże się ze współpracą, poszukiwaniem kompromisu oraz troską o drugą osobę. Dają również gotową receptę na to, jak podtrzymywać miłość w domowym ognisku przez długie lata. Wskazówki przydadzą się nie tylko młodej parze wchodzącej w związek, ale również małżeństwom z długim stażem. Nie tylko więc sentencje ślubne, ale również cytaty na rocznicę ślubu nawiązują do miłości i przypominają, że warto o nią dbać

„Udane małżeństwo to dom, który codziennie trzeba odbudowywać od podstaw" (Andre Maurois)

„Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie" (Konstanty Ildefons Gałczyński)

„Udane małżeństwo wymaga wielokrotnego zakochiwania się, zawsze w tej samej osobie" (Mignon McLaughlin)

„Wyzywam Cię, żebyś pozwolił mi być Twoją jedną i jedyną" (One and Only, Adele)

„Miłość jest pasją, jest obsesją, jest czymś, bez czego człowiek nie może żyć. Jeśli nie zaczniesz od tego, z czym skończysz?" (Joe Black, reż. Martin Brest)

„Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego” (Lew Tołstoj)

Zobacz także:

Życzenia na ślub cytaty 

Podczas wesela młoda para słyszy wiele rozmaitych życzeń, jednak nie wszystkie z nich zapadają w pamięć. Sposobem na ułożenie nietuzinkowych i wzruszających życzeń jest…szczerość! Zastanów się, czego najbardziej potrzeba w związku - jest to miłość, zdrowie, a może spokój? Proste wyrażenie uczuć często znaczy o wiele więcej niż gotowe zdania nadrukowane na laurce. Nie zawsze jednak mamy pomysł na to, jak najlepiej przekazać bliskim co czujemy. W takich sytuacjach warto poszukać inspiracji w cytatach do książki na ślub, które pochodzą z ust najwybitniejszych mówców i poetów. 

„W małżeństwie powinno się walczyć bezustannie przeciwko potworowi, który pożera wszystko: przyzwyczajeniu" (Honoriusz Balzac)

„Miłość to nie jest towar, który się mierzy łokciem i wagą. To jest dar, który się ofiaruje nie pytając, czy jest komuś potrzebny i nie żądając zwrotu"  (Halina Górska)

„Pamiętaj, że udane małżeństwo zależy od dwóch rzeczy: znalezienia właściwej osoby i bycia właściwą osobą" (Jackson Brown, Jr.)

„Tak, kocham cię. Bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro" (Paulo Coelho, Zahir)

„Jesteś jedynym powodem, dla którego ja jestem. Jesteś moimi wszystkimi powodami" (Piękny umysł, reż. Ron Howard)

„A kiedy spotkam ciebie na śmierci zakrętach jeszcze raz to tylko tobie powiem. Nikt tak pięknie nie mówił że się boi miłości jak ty" (Pidżama Porno, Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości)

„Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz" (Nicholas Sparks, I wciąż ją kocham)

Weselne cytaty 

Słowa, które najbardziej kojarzą się ze ślubem to niewątpliwie miłość, szczęście, nowa droga życia i…wesele. Nie ma nic wspanialszego niż celebrowanie radości z bliskimi. Choć często to wielkie wydarzenie wywołuje ogromny stres, obecność rodziny i przyjaciół uspokaja młodą parę i sprawia, że dzień ślubu staje się jeszcze piękniejszy. Weselna zabawa to również budowanie wspomnień, które pozostają na całe życie.

„Kiedy już zdecydujesz się spędzić z kimś resztę swojego życia, chcesz, żeby ta reszta życia zaczęła się jak najszybciej" (Kiedy Harry poznał Sally, reż. Rob Reiner)

„Miłość szczęśliwa. Czy to jest normalne, czy to poważne, czy to pożyteczne, co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?" (Wisława Szymborska, Miłość szczęśliwa)

„Raz tylko w życiu kochamy, raz tylko szczerze i trwale" (Adam Mickiewicz)

„Cóż, znalazłem kobietę, silniejszą niż ktokolwiek, kogo znam. Podziela moje marzenia, mam nadzieję, że kiedyś będę dzielić z nią dom. Znalazłem miłość, by nieść więcej niż tylko moje sekrety...nosić miłość, nosić własne dzieci" (Perfect, Ed Sheeran)

„Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest" (William Wharton, Tato)

„O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki" (Andrzej Sapkowski, Ostatnie życzenie)

Cytaty na zaproszenia ślubne 

Cytaty do zaproszeń ślubnych to nie tylko przepiękna ozdoba, ale też motto, które będzie towarzyszyć młodej parze przez całe życie. Wzruszają gości, zarażając ich radością i ekscytacją. Cytaty ślubne zwykle dotyczą miłości, wierności i innych fragmentów małżeńskiej przysięgi. Czasem jednak sentencje na zaproszeniach dotyczą pierwszego spotkania zakochanych lub ich osobistych historii, co bywa nawet bardziej poruszające niż najpiękniejsze aforyzmy. 

„Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie można ani zobaczyć, ani dotknąć, trzeba je poczuć sercem" (Helen Keller)

„Miłość jest nie tylko uczuciem, nie jest wzruszeniem ani zakochaniem się. Jest dojrzewaniem, troską i wzajemną odpowiedzialnością za siebie" (Ks. Jan Twardowski)

„Jedno jest tylko w życiu szczęści - kochać i być kochanym" (George Sand)

„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć w tym samym kierunku" (Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę)

„Oto jest miłość: dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie" (Victor de Lima Baretto)

„Są dwa serca. Ich ciągłe, nieustanne bicie, zdaje się w dwóch jestestwach jedno tworzyć życie. Łańcuch, który nas wiąże, los nie skruszy zmianą, będą bić razem albo bić przestaną" (George Byron)

„Może jestem głupi, ale wiem co to miłość” (Forrest Gump, reż. Robert Zemeckis)

„Zawsze na świecie ktoś na kogoś czeka" (Paulo Coelho, Alchemik)

Wiersze na ślub 

 Miłość to jeden z najczęściej poruszanych tematów w poezji. Zarówno szczęśliwe zakochanie, jak i złamane serce są źródłem inspiracji i weny twórczej. Czytając je możemy płakać, śmiać się, wspominać, a czasem nawet zanurzyć się w głębokiej refleksji. Wiersze na ślub poruszają bowiem nie tylko problemy związane z małżeństwem, ale można tam znaleźć również cytaty o byciu sobą, o dzieleniu się pasją, czy wspieraniu ukochanej osoby w dążeniu do wyznaczonych przez nią celów. Dobre emocje, które wywołują przydadzą się w rozwijaniu każdej relacji, więc warto wracać do nich nie tylko przy okazji ślubów, ale też na co dzień. 

„Jednego serca! tak mało, tak mało, jednego serca trzeba mi na ziemi! Co by przy moim miłością zadrżało, a byłbym cichym pomiędzy cichem" (Adam Asnyk, Jednego serca...)

„A kiedy będziesz moją żoną, umiłowaną, poślubioną, wówczas się ogród nam otworzy, ogród świetlisty, pełen zorzy. Rozwonią nam się kwietne sady, pachnąć nam będą winogrady i róże śliczne, i powoje całować będą włosy twoje" (Kazimierz Przerwa-Tetmajer, A kiedy będziesz moją żoną...)

„Czekać Godzinę – to długo- jeśli Miłość ma się tuż przed sobą. Czekać Wieczność całą – to krótko- jeśli Miłość jest na końcu nagrodą" (Emily Dickinson, Czekać godzinę – to długo)

„Ty i Ja spośród tysięcy mocno trzymamy się za ręce, niezwykły dzień, doniosła chwila i szept nieśmiały: miły… miła…Odtąd już razem zawsze i wszędzie. Tak miało być i tak niech będzie" (Bolesław Leśmian)

„Niech słowo kocham jeszcze raz z ust twych usłyszę, niech je w sercu wyryję i w myśli zapiszę" (Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz)

„Ten Pan i ta Pani są na siebie skazani" (Jan Sztaudynger)

„Czy wiesz, jaka jest jej miłość? To jakby mżył najdrobniejszy deszcz, w którym idziesz i nie wiesz, że pada, a potem czujesz, żeś przemókł do samego serca. Taka jest jej miłość" (Maria Pawlikowska-Jasnorzewska)