Cytaty na odejście z pracy

Pewnie każdy z nas chodź raz w życiu musiał rozstać się z ulubionymi osobami z zespołu. Pożegnania są trudne. Często w takich sytuacjach brakuje nam słów. Wtedy pomogą złote myśli znanych osób lub fragmenty z książek. Mogą to być cytaty dla koleżanki odchodzącej z pracy czy dla szefa zmieniającego firmę. Te cytaty o wdzięczności i pożegnaniu możecie wykorzystać nawet, kiedy to wy zmieniacie pracę. Sprawdzą się w różnych okazjach, dlatego są warte zapamiętania.

 • "Miliardy ludzi przychodzą na ten świat i z niego odchodzą - mówi - Ale nigdy nie będzie drugiej takiej jak ty" (Marie Lu, Legenda. Patriota).
 • "Atque in perpetum, frater, ave atque vale - wyszeptał. Na zawsze, bracie, witaj i żegnaj" (Cassandra Clare, Mechaniczna księżniczka).
 • "Żegnaj! Życzymy Ci powodzenia, dokądkolwiek zaniesie Cię los!" (J.R.R. Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem).
 • "Tysiąc sposobów, by powiedzieć żegnaj, /Tysiąc sposobów, by uronić łzę jedną, /Tysiąc sposobów, by nałożyć kapelusz /Nim po raz ostatni wyjdziesz na zewnątrz. /Więc wołam: - żegnaj, żegnaj, żegnaj! /Krzyczę to tak głośno, głośno /Bo następnym razem, gdy odzyskam głos, /Może być już za późno" (Maggie Stiefvater, Ukojenie).

Cytaty o pracy i pasji

Praca i pasja nie zawsze idą w parze. Szczęściarzami mogą nazywać się ci, u których jest to prawda. Cytaty o pracy i pasji to świetny sposób na pożegnanie ulubionego pracownika z zespołu. Wybrałyśmy te najbardziej inspirujące.

• "Praca jest darem niebios, kiedy pomaga nam myśleć o tym, co robimy. Ale staje się przekleństwem, gdy jego jedynym zastosowaniem jest unikanie refleksji nad sensem życia.” (Paulo Coelho).

• "Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota." ( Leo Burnett).

• "Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić." (Walt Disney).

"Praca uszlachetnia. To nie slogan. To prawda. Bo czujesz, że możesz, że umiesz, że jesteś czegoś wart, że warto było się uczyć, że życie jest piękne, bo jak zarobiłam teraz, to mogę i potem, że jak się postaram, to wszystko będzie dobrze." (Iwona Banach, Chwast).

Podziękowanie za współpracę cytaty

Praca zespołowa to wielkie wyzwanie. Musimy dotrzeć się z innymi pracownikami i dać z siebie wszystko, żeby wspólny projekt wypadł jak najlepiej. Kiedy już się skończymy, często chcemy jakoś podziękować innym za owocnie spędzony razem czas. Wybraliśmy najlepsze cytaty o wdzięczności za współpracę, które sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Zobacz także:

 • „Talent wygrywa mecze, ale praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwa” ( Michael Jordan).
 • "Praca zespołowa to umiejętność wspólnej pracy na rzecz wspólnej wizji. Umiejętność ukierunkowania indywidualnych osiągnięć na cele organizacyjne. Jest to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom osiągnąć niezwykłe rezultaty” (Andrew Carnegie).

Sentencje na pożegnanie

Pewnie każdy z nas musiał kiedyś pożegnać się z kolegami i koleżankami z pracy. Chociaż zmieniając firmę czy ścieżkę kariery otwieramy się na nowe doświadczenia i nowych ludzi, czasami ciężko jest opuścić tych, z którymi pracowało się latami. Te cytaty na odejście z pracy sprawdzą się w momentach, w których sami nie będziemy mogli znaleźć odpowiednich słów na „do widzenia”.

 • "Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce" (Cecelia Ahern, Na końcu tęczy).
 • "Ze wszystkich okropnych rzeczy w życiu najokropniejsze jest pożegnanie" (Jane Austen, Emma).

Wierszyki okolicznościowe na odejście z pracy

Wasz współpracownik odchodzi z pracy, a wy nie wiecie jak w oryginalny sposób się z nimi pożegnać? Z pomocą przychodzą gotowe wierszyki! Takie życzenia dla koleżanki lub kolegi na pewno zapadną im w pamięci.

 • "Mając nabytą wiedzę i umiejętności, /Nowe zajęcia przyniosą ci dużo radości. /Nie traćcie więc wiary w sobie, /A każdy wokół ci to powie, /Że nie ma niczego takiego złego- /Co by się dobrem nie stało dla niego. /Życząc Wam wszystkiego najlepszego, /Mówimy do zobaczenia drogi kolego" (Autor nieznany).
 • "Są chwile co długo w pamięci zostają, /Choć czas upływa, nie przemijają, /Są też osoby, które poznane, /Nie będą nigdy już zapomniane.. (Autor nieznany).
 • "Niestety rozstać się musimy! /W sercu piękne wspomnienia nosimy, /Lecz, to już koniec drogi wspólnej. /Tak stać się musi, dla korzyści obopólnej. /Żegnaj! szczęścia Ci życzę. /Od teraz bez Ciebie już czas liczę" (Autor nieznany).
 • "Pożegnania nadszedł czas chcieli byśmy krzyknąć nie odchodź, nie zostawiaj (tu imię) nas z tobą milej płynął czas i każda chwila miała swój blask" (Autor nieznany).

Śmieszne cytaty o pracy

Pożegnania z kolegami z pracy potrafią być emocjonalne. Warto w takich momentach przełamać smutny nastrój śmiesznymi wierszykami czy cytatami o pracy. Zwłaszcza jeśli wiemy, że osoba z którą się żegnamy uwielbia żartować. Takie pozytywne cytaty o pracy na pewno wprowadzą dobrą atmosferę w biurze. 

 • "Coś jest nie tak z moim wzrokiem. Jakoś nie widzę siebie w pracy" (Teddy Bergerson).
 • "Na starość, kiedy stałem się mądrzejszy, odkryłem, że jest sześć rzeczy, które naprawdę uwielbiam w swojej pracy. Dzień wypłaty, przerwę obiadową, chwilę wyjścia do domu, urlopy, święta i oczywiście przejście na emeryturę" (Tom Goins).
 • "Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie" (Jonathan Carroll, „Na pastwę aniołów”).
 • "Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową" (Edward Evan Evans-Pritchard).