Optymistyczne cytaty na dobry dzień

Optymiści często mówią, że dla nich szklanka jest do połowy pełna. Nie zawsze jednak da się wstać z uśmiechem na twarzy. Codzienne obowiązki, niewyspanie, stres, powodują, że mamy ochotę zostać w łóżku cały dzień. Wtedy z pomocą przychodzą optymistyczne cytaty, które nie tylko poprawią humor, ale także dodadzą energii na nowy poranek.

 • "Myślcie pozytywnie. Pozytywne myśli przyciągają dobrych ludzi. I przyciągają szczęście. Złe myśli i słowa tylko pomnażają zło na świecie"  (Magdalena Witkiewicz, Pierwsza na liście).
 • "Wiara to ufność w istnienie czegoś, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą za tę ufność jest ujrzenie tego, w co wierzysz" (Św. Augustyn [w:] Rhonda Byrne, Siła).
 • "Zacznij myśleć pozytywnie. Pozytywne myślenie powoduje pozytywne skutki, a każdy problem ma rozwiązanie" (Ryszard Kusek, Poza czas i przestrzeń).
 • "Jeżeli skupisz zbyt wiele uwagi na aspekcie negatywnym, możesz coś stracić. Przykładaj więcej uwagi do strony pozytywnej, a wtedy zyskasz" (Osho, Księga kobiet: Duchowa siła kobiecości).

Życzenia na miły dzień

Czy jest coś lepszego od miłego dnia? Tak! Sprawienie, że ktoś inny także dobrze rozpocznie poranek. Tak niewiele potrzeba, żeby umilić bliskiemu dzień. Czasami wystarczy miłe słowo. Karteczka czy sms na dzień dobry to zawsze dobry pomysł. Podpowiadamy, jakie cytaty na miły dzień będą najlepsze.

 • "Cudownego Dnia Ci Życzę/Szczęście jest ulotne/Pojawia się błyśnie i gaśnie/Życzę Ci aby zaświeciło dla Ciebie/i pozostało na zawsze/Jeśli chcesz mieć szczęście/musisz szczęście dawać/zawsze więc z uśmiechem/wobec ludzi stawaj" (Autor nieznany).
 • "Dzień zaczyna się od świtu/Miłość od spojrzenia/a ja zaczynam dzionek od gorącego pozdrowienia/Miłego i wesołego dnia" (Autor nieznany).
 • "Kiedy nowy dzień już świta/Przyjaciel sercem Ciebie wita/Wierszyk składa i rymuje/bo Cię bardzo tak miłuje/Uśmiech, radość niech się zjawia/gdy Przyjaciel Cię zabawia/Niech uśmiech rozświetla Twoje cudowne oblicze/a słowa w tym wierszu dadzą Ci radości tyle, że nie zliczę" (Autor nieznany).

Złote myśli na dzień dobry

Złote myśli przydają się na każdą okazję. Urodziny, święta, ale również  zwykłe dni, kiedy potrzebujemy dodatkowej dawki pozytywnej energii. Mogą to być cytaty z naszych ulubionych bajek z dzieciństwa, np. "Małego księcia" czy "Kubusia Puchatka". Te uniwersalne powieści niosą ze sobą wiele pięknych prawd życiowych, które z łatwością poprawią humor. Oto kilka z nich.

 • "Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" (Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę).
 • "Jaki dziś dzień - zapytał Puchatek, dziś - odpowiedział Prosiaczek, na to Puchatek - to mój ulubiony dzień" (Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek)
 • "Słyszałem ten głos nieraz we śnie/I, co dziwniejsze, rozumiałem mniej więcej/Nakaz albo wezwanie w nadziemskim języku:/zaraz dzień/jeszcze jeden/zrób co możesz”(Czesław Miłosz, O aniołach).

Motywujące cytaty na dzień dobry

Motywacja jest nam potrzebna od razu po przebudzeniu. Potrzebujemy jej nawet do tego, żeby wstać z łóżka, wyszykować się i dobrze pracować. Każdemu jednak przytrafiają się takie momenty, w których jej brakuje. Wtedy warto wyjść na krótki spacer, rozciągnąć się i przeczytać kilka motywujących cytatów na dzień dobry. Gwarantujemy, że po takim poranku, motywacja sama do was przyjdzie. Oto najlepsze motywacyjne cytaty na dzień dobry.

 • "Twoje cele nie staną się częścią Twojego Ja, dopóki nie zrobisz czegoś dla ich realizacji" (Steve McClatchy, Decyduj: Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie).
 • "Pozwól innym wieść małe życie, ale nie sobie. Pozwól innym kłócić się o nieistotne szczegóły, ale nie sobie. Pozwól innym płakać z byle powodu, ale nie sobie. Pozwól innym zostawić swoja przyszłość w czyichś rękach, ale nie sobie" (Jim Rohn).
 • "Nie wolno za dużo czasu spędzać na studiowaniu instrukcji obsługi życia. Trzeba po prostu działać. Oczywiście częściej się człowiekowi zdarzy wtedy przewrócić, ale jeśli się dostatecznie szybko wstanie, to w ogólnym rozrachunku jest się trochę dalej, niż się było" (Hendrik Groen, Dopóki życie trwa. Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 85).
 • "O sukcesie najczęściej nie decydują umiejętności osób przeszkolonych do wykonywania danych czynności, lecz poziom ich wiary w to, że dadzą sobie radę, że potrafią wykonać daną czynność. Ich wiara staje się również motywacją do działania i ciągłego podnoszenia swoich klasyfikacji, ponieważ wierzą, że odniosą sukces” (Wioletta Klinicka, Singielka. Od równowagi emocjonalnej do miłości).
 • "Jeśli chcesz spełnić swoje marzenia, musisz w nie uwierzyć” (Blaža Popović, Novak Djoković. Zwycięzca).
 • "Jeśli czujesz, choćby tylko trochę, że chce zrobić w życiu coś szczególnego, nigdy nie zagłuszaj w sobie tego uczucia. Sztuka rodzi się w nas. To wyższa moc, która czasem spływa na nas niczym zaszczyt” (Sofia Lundberg, Czerwony notes).

Wierszyk na miły dzień

Pozytywne wierszyki to prosty sposób na miłe rozpoczęcie dnia. Możemy wysłać je do partnera, przyjaciela czy członka rodziny. Dzięki temu pokażemy, że zależy nam na ukochanej osobie. Nie tylko poprawi jej to humor, ale także umili cały dzień.

 • „Chciałbym widzieć oczka Twoje/Móc w ramiona wziąć Cię moje,/Na śniadanie całus dostać/i z uśmiechem już tak zostać” (Autor nieznany).
 • "Dzień się zbudził, jasno wszędzie/jaki dzień ten dzisiaj będzie/Moc uśmiechu i radości/niech u Ciebie dzisiaj gości/Więc już wstawaj, nie śpij przecież/bo już jasno jest na świecie” (Autor nieznany).
 • „Życzę Ci smacznego na śniadanie/I co się stało? Każdy już wie!/Ja bardzo mocno kocham Cię!” (Autor nieznany).
 • „Pobudka! Sto całusków z rana!/Plus dwa do śniadania!/Plus dwa na potem!/Dwa oddaj z powrotem!/To wszystko pomnóż przez dwa/Tak na dobry początek dnia!” (Autor nieznany).