Ćwiczenia z gumą zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego - jeden kompaktowy przyrząd może zastąpić hantle i drogie maszyny treningowe, a ze względu na niewielkie rozmiary, bez problemu zabierzesz go w podróż.

Proste ćwiczenia z gumą na brzuch

Ćwiczenia z gumą na brzuch należy rozpocząć od obrania pozycji siedzącej z wyprostowanymi nogami i złączonymi stopami. Taśmę zahaczamy o stopy i krzyżujemy w taki sposób, aby lewą końcówkę móc złapać prawą dłonią i odwrotnie. Unosimy nogi i zginamy kolana, tak, aby podudzia pozostawały w poziomie. Tułów nieznacznie odchylamy. Gdy złapiemy równowagę, prostujemy nogi a ręce odchylamy na boki. 

Ćwiczenia z gumą fitness - wykonasz je w domu

Ćwiczenia z gumą fitness służą nie tylko modelowaniu brzucha. Z pomocą tego przyrządu, bez trudu wykonasz trening całego ciała. Co istotne, nie musisz zapisywać się na zajęcia w fitness klubie. Każde z przedstawionych ćwiczeń nadaje się do wykonywania w domu. Technika jest łatwa do opanowania, a zakres ruchów nie wymaga dużej przestrzeni.

Ćwiczenia z gumą na pośladki

Ćwiczenia z gumą na pośladki wykonujemy w pozycji stojącej. Guma powinna znaleźć się pod stopami. Obie końcówki należy chwycić lewą dłonią. Stajemy prosto, ciężar ciała przenosimy na lewą nogę, prawą stopę odrywamy od podłoża, przesuwając nogę w prawo. Bez pochylania tułowia, unosimy prawą nogę wyżej i powoli opuszczamy, pamiętając, że stopa nie może dotknąć ziemi. Po zakończeniu serii, zmieniamy stronę.

Ćwiczenia z gumą na uda

Ćwiczenia z gumą na uda rozpoczynamy od obrania pozycji klęku podpartego (na czworakach). Gumę składamy na pół, zamknięty koniec zahaczamy o prawą stopę, końcówkami owijamy dłonie. Szyję i plecy trzymamy wyprostowane. Powoli napinamy gumę, prostując nogę. W pozycji wyprostowanej, noga powinna tworzyć z plecami jedną linię. Po zakończeniu serii, taśmę zaczepiamy o lewą stopę i powtarzamy ćwiczenie.

Ćwiczenia z gumą na plecy

Ćwiczenia z gumą na plecy wymagają obrania pozycji pochylonej. Gumę rozkładamy na podłożu, obiema stopami stajemy na środkowym odcinku. Końcówki chwytamy obiema dłońmi, stopy rozstawiamy na szerokość bioder, kolana uginamy, biodra wypychamy w tył, tułów pochylamy, utrzymując proste plecy. Łokcie należy ugiąć i unieść ku tyłowi, napinając gumę. Następnie, prostujemy łokcie i pozostajemy w tej pozycji przez 3 sekundy.  

Ćwiczenia z gumą na ramiona

Ćwiczenia z gumą na ramiona wykonujemy w pozycji stojącej, ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Gumę przekładamy za plecami (pod łopatkami), końcówki owijamy wokół dłoni. Ręce odchylamy w bok, utrzymując lekko zgięte łokcie. Następnie, wypychamy pięści do przodu (przed siebie, na wysokości klatki piersiowej). Gdy łokcie zostaną wyprostowane, cofamy się do pozycji wyjściowej i powtarzamy.

Zobacz także:

Ćwiczenia z gumą na barki

Ćwiczenia z gumą na barki wymagają obrania pozycji stojącej. Stajemy w rozkroku, ręce układamy wzdłuż tułowia. Guma powinna znaleźć się pod stopami. Jej końce owijamy wokół dłoni, do momentu, aż przyrząd będzie napięty. Następnie unosimy ramiona, utrzymując lekko ugięte łokcie.