Jeżeli zastanawiasz się nad odświeżeniem fryzury lub od dawna chodzi za tobą myśl o zrobieniu grzywki – curtain bangs będzie strzałem w dziesiątkę! Jest to delikatne cięcie pasujące do każdego kształtu twarzy.

Curtain bangs – jak wygląda?

Curtain bangs, czy inaczej grzywka firanka, swoją nazwę zawdzięcza ułożeniu włosów, które okalają oczy i rozchodzą się na boki. Główną różnicą między tradycyjną, prostą grzywką jest całkowicie lub częściowo odsłonięte czoło. To pozornie proste cięcie wygląda efektownie niemal przy każdej długości włosów i wysmukla twarzy – czego chcieć więcej? Curtain bangs to dobry sposób na wypróbowanie grzywki samej w sobie. Jest na tyle długa, że możemy ją spiąć z tyłu i na tyle krótka, że możemy sprawdzić jak z grzywką się czujemy.

Curtain bangs – jak stylizować?

Curtain bangs nie jest nowością, grzywka lansowana już w latach 60. i 70. doczekała się wielkiego powrotu. Dziś nosimy ją na wiele sposobów: przy wzburzonych falach, przy lokach, doskonale wyprostowanych włosach, przy kucyku, a nawet przy luźnym koku – możliwości są niezliczone! Co najważniejsze codzienna stylizacja tego rodzaju grzywki nie jest czasochłonna. Można powiedzieć, że grzywka firanka stylizuje się sama!

 

Przy stylizacji wystarczy pamiętać o trzech prostych krokach:

1. Po umyciu, na mokre włosy nakładamy produkt do stylizacji, który pomoże okiełznać niesforne pasma włosów. Może być to pianka, żel lub mus do układania włosów.

2. Zrób przedziałek na środku głowy i wysusz włosy nawijając pasma na okrągłą szczotkę.

Zobacz także:

3. Dla utrwalenia zastosuj lakier do włosów.