Paulo Sousa i Cristina Mohler – historia związku

Paulo Sousa i Cristina Mohler to jedna z najbardziej rozpoznawalnych par portugalskiego show-biznesu. Ich wspólna droga rozpoczęła się ponad 15 lat temu i śmiało można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Bowiem już w 2007 roku, po niespełna rocznej znajomości, zakochani postanowili sformalizować swój związek przed urzędnikiem stanu cywilnego w Estoril, znanym kurorcie na zachód od Lizbony. „Zawsze kochałam Paulo. Był moją największą pasją” – mówiła Mohler w jednym z wywiadów.

Niedługo później odbył się również ślub kościelny. Tym razem ceremonia miała miejsce poza granicami kraju – w Maroko. W czerwcu 2016 roku małżonkowie zdecydowali się odnowić przysięgę małżeńską. Dodajmy, że na co dzień oboje – mimo że wzbudzają ogromne zainteresowanie tamtejszych tabloidów – starają się stronić od blasku fleszy i rzadko pokazują się razem publicznie. 

Paulo Sousa i Cristina Mohler: dzieci 

Cristina Mohler to druga żona Paulo Sousy. Para do tej pory nie doczekała się wspólnych dzieci. Portugalski trener posiada jednak potomstwo z pierwszego małżeństwa z Cristiną Neto De Almeidą, z którą rozwiódł się w 2003 roku po dziewięciu latach wspólnego pożycia z powodu rzekomej zdrady kobiety. Owocem tej miłości jest 26-letnia córka Maria oraz 18-letni syn Guilherme. Natomiast Mohler ma już córkę – 22-letnią Natachę – z poprzedniego związku. Co jeszcze wiemy na temat przepięknej małżonki selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski? Sprawdź poniżej. 

Cristina Mohler – kim jest żona Paulo Sousy?

Cristina Mohler, druga żona Paulo Sousy, to pochodząca z Lizbony modelka oraz prezenterka telewizyjna. Mimo że 45-latka już dawno rozstała się z modelingiem i nie bierze udziału w sesjach zdjęciowych dla znanych czasopism, to po sieci nadal krąży wiele jej starych fotografii z tamtego okresu (zajrzyjcie do naszej galerii). W 2002 roku wystąpiła m.in. na okładce portugalskiej edycji magazynu „Maxim".

Mohler zyskała ogólnokrajową rozpoznawalność również dzięki pracy w telewizji. Na przełomie lat 90. i 2000. była czołową prezenterką pogody. W internecie bez problemu znajdziecie wiele archiwalnych nagrań z jej udziałem. Obecnie małżonka Paulo Sousy odsunęła się nieco w cień, zrezygnowała z pracy na ekranie i nie pojawiał się tak często na ściankach jak kiedyś. Jednym z ostatnich projektów portugalskiej gwiazdy była sesja zdjęciowa dla Mario Galiano sprzed trzech lat. 

Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji Polski

Wiele wskazuje na to, że przygoda Paulo Sousy z piłkarką reprezentacją Polski już niebawem dobiegnie końca. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia media obiegła informacja, że rodak Cristiano Ronaldo chce, po niespełna rocznej współpracy, rozwiązać kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Według potwierdzonych już doniesień, Portugalczyk ma objąć funkcję szkoleniowca brazylijskiego Flamengo, na co nie ma zgody polskiej strony.

„Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem" – napisał na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza.

Zobacz także:

Paulo Manuel Carvalho de Sousa, bo tak brzmi pełne nazwisko opiekuna polskiej reprezentacji, urodził się 30 sierpnia 1970 roku w Viseu w środkowej Portugalii. Karierę piłkarską rozpoczął jako 14-latek w klubie Repesenses. W późniejszych latach bronił barw: SL Benfica, Sporting CP, Juventus F.C., Borussia Dortmund, Inter Mediolan, Parma F.C. czy Panathinaikos AO. W 1991 roku zadebiutował w narodowej kadrze. Znalazł się m.in. w szerokim składzie na Euro 1996 oraz Euro 2000. Korki na kołku zawiesił w 2002 roku, po mundialu w Japonii i Korei Południowej. 

Po zakończeniu profesjonalnej kariery został trenerem. Był szkoleniowcem kolejno: Queens Park Rangers, Swansea City, Leicester, Videoton FC, Maccabi Tel Awiw. FC Basel, ACF Fiorentina, Tianjin Quanjian i Girondins Bordeaux. W 2014 roku zdobył tytuł Mistrza Izraela, a w następnym sezonie do trenerskiego dorobku dołożył Mistrzostwo Szwajcarii.

21 stycznia 2021 objął funkcję selekcjonera reprezentacji Polski, zastępując na tym stanowisku Jerzego Brzęczka

Cristina Mohler – kim jest żona Paulo Sousa, (byłego) trenera reprezentacji Polski? / fot. Getty Images