„Córka trenera” to drugi film Jacka Grzegorzka. Debiutował obrazem „Kamper” zrealizowanym w dużej mierze własnym sumptem, przy pomocy niewielkiej ekipy, częściowo w domu. Choć doświadczenie w zawodzie miał niewielkie – z wykształcenia jest prawnikiem, a z kamerą pracował głównie przy realizacji reklam, film zrobił wokół siebie wiele szumu i porównywany był do mocnych realizacji francuskiej Nowej Fali. „Kamper” to historia z morałem. Głównym bohaterem jest młody chłopak - tester gier komputerowych, który osiąga szybki, łatwy sukces. Dziś wchodzi do kin nowa realizacja reżysera pt. „Córka trenera” ze świetną rolą Jacka Braciaka.

Córka trenera – o czym jest nowy film z Jackiem Braciakiem

Dziś do kin wchodzi jego druga realizacja, o której zrobiło się głośno na długo przed premierą. To mająca silne biograficzne odniesienia historia ojca trenera i jego dorastającej córki, która ma za zadanie realizować jego niespełnione ambicje. To obraz trudnej rodzicielskiej relacji, mieszanka czułości i przemocy, zależności od rodzica, z której nie sposób się wyplątać, ale w której trudno trwać, bo jest niszcząca dla obu stron – tak w skrócie można określić główny wątek tej realizacji.

Powstanie druga część Bohemian Rhapsody?

Dominujący ojciec, trener tenisa, za wszelką cenę i bez względu na koszty usiłuje zrobić ze swojej córki mistrzynię kortu. Jego miłość do dorastajacej Wiktorii jest kapryśna, zaborcza i pod warunkiem. Taka, że trzeba na nią wciąż na nowo zasługiwać. Sytuacja komplikuje się, gdy na horyzoncie pojawia się Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet, czyli trener, bierze pod swoje skrzydła. To moment pierwszych „dorosłych” doświadczeń córki: pierwszy papieros, pierwszy alkohol, pierwsze męsko-damskie spotkanie.

Rola Jacka Braciaka w "Córce trenera" przejdzie do historii polskiego kina?

Napięcia na poziomie fabuły łagodzone są przez wewnętrzny rytm narracji wyznaczany przez sceny na korcie będące stałym, powtarzalnym przerywnikiem. Poza głównymi rolami Jacka Braciaka i Karoliny Bruchnickiej warto przyjrzeć się też postaciom na trochę dalszym planie: w roli miłości ojca pojawia się Agata Buzek, w chłopaka filmowej Wiktorii wciela się Bartłomiej Kowalski, a w roli Cysorza można zobaczyć Piotra Żuławskiego.

Mimo sugerującego tytułu głównym bohaterem „Córki trenera” wcale nie jest wchodząca w dorosłość i próbująca wyrwać się spod władczej ręki ojca córka. Film to przede wszystkim zapis wewnętrznej drogi Macieja Korneta, który „poświęcił wszystko, by w rezultacie nie osiągnąć nic”. Czy uda się zdetronizować tyrana, czy walka o prawo do życia po swojemu i realizowania własnych marzeń ma w tym przypadku szanse na wygraną? „Córka trenera” z genialną rola Jacka Braciaka, która ma duże szanse zapisać się na kartach historii polskiego kina wchodzi na ekrany już dziś. Obejrzycie?