Córka Meghan i Harry'ego oficjalnie może dziedziczyć tron

Lilibeth Diana Mountbatten-Windsor w końcu została dodana do linii sukcesji na oficjalnej stronie rodziny królewskiej. Stało się to dopiero 7 tygodni po urodzeniu dziewczynki, po tym, jak Internauci zauważyli, że taka informacja nie pojawiła się od czerwca 2021, kiedy dziecko przyszło na świat.

Córka Meghan Markle i księcia Harry'ego znalazła się na ósmej pozycji w kolejce do tronu po sprawującej władzę królowej Elżbiecie II. Przypomnijmy, że pierwszy jest książę Walii - Karol, a za nim jego najstarszy syn - książę Cambridge William i jego dzieci: książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis. Dopiero po dzieciach Williama w kolejce do tronu znajduje się książę Sussex Harry i jego potomstwo: książę Archie Mountbatten-Windsor i jego młodsza siostra księżniczka Lilibet Diana Mountbatten-Windsor.

Trzeba przyznać, że księżniczka Lilibet Diana dosyć późno trafiła na listę członków rodziny królewskiej dziedziczących tron. Jej brat Archie znalazł się tam dwa tygodnie po porodzie, zaś najmłodszy synek Williama i Kate, Louis trafił tam 12 dni po narodzinach. Skąd teraz tak duże opóźnienie?

Znając upodobanie do sekretów rodziny królewskiej, raczej się tego nigdy nie dowiemy. Możemy jedynie przypuszczać, że wpływ na to miała napięta sytuacja pomiędzy dworem a Harrym i jego żoną, po tym, jak zdradzili wiele sekretów rodziny królewskiej.

Przeczytaj także: