Conchita Wurst naprawdę nazywa się Thomas Neuwirth. Artysta ten urodził się w 1988 roku w Austrii, w mieście Gmunden, a wychowywał się na wiejskich terenach Styrii. Thomas studiował projektowanie mody na Graz School of Fashion, ale zawsze marzył o karierze w show-biznesie.

W 2006 roku wystartował w austriackim talent-show Starmania, gdzie zdobył wysokie, bo aż drugie miejsce. Od 2007 do 2008 roku był wokalistą we własnym boys bandzie Jetzt anders!

W 2011 roku Thomas udał się na wycieczkę do Kolumbii, w czasie jej trwania wpadł na pomysł stworzenia swojego alter ego – Conchity Wurst. W tym samym roku zadebiutował jako kobieta z brodą w kolejnym talent show, gdzie zajął 6 miejsce. Od tego czasu kariera Conchity potoczyła się szybko, wyjątkowa osobowość stała się ulubienicą mediów. Największym sukcesem okazało się jednak wystartowanie w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014. Urocza drag queen o sylwetce której zazdrości jej wiele kobiet i wspaniałym głosie zdobyła pierwsze miejsce!

Conchita Wurst ma stworzony cały barwny życiorys, a nawet wymyślonego męża. W rzeczywistości Tomas Neuwirth jest gejem żyjącym w szczęśliwym związku ze swoim fryzjerem. Mimo miłości do damskich ubrań Tom twierdzi, że nie marzy o zmianie płci i lubi swoje podwójne życie.

Jego motto brzmi: „Bądź najlepsza wersją samego siebie, a nie złą kopią kogoś innego”! Artysta jest bardzo szczęśliwy, że jego rodacy wspierają go i kibicują mu wykazując tolerancję i akceptacją dla jego inności.