Colin Firth rozwodzi się po 22 latach

Nikt tak świetnie nie gra nieco sztywnych, ale doskonale wychowanych brytyjskich dżentelmanów jak Colin Firth, któremu sławę przyniosła rola Mr. Darcy (a podobno wcale nie chciał jej przyjąć). Firth ma też na koncie znamienite występy m.in. w "Samotnym mężczyźni"  Toma Forda czy "Jak zostać królem" Za tę ostatnią rolę otrzymał Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. O życiu prywatnym słynnego pana Darcy'ego z "Dumy i uprzedzenia" wiadomo było niewiele, prócz tego, że szczęśliwe żyje zarówno w Londynie jak i w Rzymie z żoną, włoską producentką filmową Livią Giuggioli. Para, która właśnie świętowała dwudziestą drugą rocznicę ślubu, wychowywała dwóch synów Lucę i Matteo. Firth ma też 29-letniego syna ze związku z aktorką Meg Tilly. 

Ostatnio zagraniczne media obiegła wieść o rozwodzie słynnego aktora i separacji państwa Firth. Livia Giuggioli i Colin Firth wydali nawet wspólne oświadczenie:

Colin i Livia Firth rozstali się. Pozostają przyjaciółmi i nadal są w bliskiej relacji, by otaczać miłością swoje dzieci. Bardzo proszą o uszanowanie prywatności. Nie będzie więcej komentarzy w tej sprawie.

W 2017 roku Firth aplikował nawet o podwójne - brytyjskie i włoskie - obywatelstwo, a jego żona Livia o brytyjski paszport. Para przez wiele lat bowiem dzieliła życie między Wielką Brytanię a Włochy

Colin Firth rozwód - kim jest była żona Firtha Livia Giuggioli?

Livia Giuggiolli Firth to włoska reżyserka i wzięta producentka filmowa, urodziła się w Rzymie w 1969 roku. Colina Firtha poznała podczas produkcji serialu telewizyjnego dla BBC "Nostromo" w Kolumbii. W czerwcu 1997 roku para wzięła ślub, sunowie przyszli na świat kilka lat później. Małżeństwo założyło nawet wspólnie firmę producencką Nana Productions. Z bratem Nicola z kolei działa w organizacji na rzecz zmian klimatycznych Eco-Age. W zeszłym roku Firth i Giuggioli przżyli potężny kryzys, kiedy ona przyznała się do zdrady aktorka w 2015 i 2016 roku z włoskim dziennikarzem, Marco Branccacia. Sprawa długiego romansu wyszła na jaw, kiedy Brancaccia został oskarżony o nękanie rodziny Firthów. 

Wygląda na to, że Mr. Darcy i ukochany przez tysiące kobiet brytyjski kochanek Bridget Jones będzie niedługo znów wolny i na tzw. rynku. Szkoda tylko, że para rozstaje się po tylu wspólnych latach.