Czym jest "waniliowy seks"?

Pod pojęciem "waniliowy seks" (vanilla sex) kryje się taki rodzaj zbliżenia, w którym daleko jest do perwersji. Dla partnerów najważniejsza jest bliskość i intymność. W waniliowym seksie nie brakuje pocałunków i czułych gestów. Skupiamy się na powolnym i zmysłowym "delektowaniu się" seksem. Ważną częścią zbliżenia kochanków jest długa gra wstępna, często połączona z masażem, romantyczną muzyką, nastrojowym światłem.

"Waniliowy seks" - skąd się wziął?

Początki "vanilla sex" sięgają do rewolucji seksualnej, która w latach 60. i 70. XX wieku opanowała zachodnią kulturę. Nazwa tego rodzaju seksu miała nawiązywać do czegoś smacznego, a jednocześnie prostego i ponadczasowego. Seks waniliowy miał być przeciwieństwem dla miłośników ostrzejszego seksu, na przykład BDSM.

Vanilla sex to seks, który nie wiąże się z żadnymi zwrotami akcji i perwersjami, ani z S&M (sadomosochizmem). Zwykły seks, zazwyczaj słodki, szczęśliwy i bardzo czuły. - taką definicję podaje Urban Dictionary

"Waniliowy seks" - pozycje seksualne

Zapewne zadajecie sobie pytanie: Jakie pozycje seksualne określają "waniliowy seks"? Są to pozycje seksualne, które zapewniają największy kontakt ciała kochanków oraz pozwolą na wolniejsze ruchy. Z badań przeprowadzonych przez "Vive" na grupie 4242 czytelników z całego świata wyszło, że dla nich "waniliowy seks" to nic innego jak: pozycja misjonarska (53 proc.), seks oralny (20 proc.) czy pozycja na pieska (9 proc.)

W naszej galerii przedstawiamy pięć pozycji seksualnych, które określają "waniliowy seks".