Co to jest nitkowanie brwi? 

Nitkowanie brwi to metoda depilacji i regulacji brwi polegająca na użyciu skręconej, bawełnianej nici. Najlepiej użyć do tego specjalnej, dobrze naprężonej nitki. Nitkowanie brwi jest naprawdę szybkie, a precyzyjna ręka zrobi to sprawnie i delikatnie. Poza tym, nitkując brwi usuwamy nawet wyjątkowo cienkie i krótkie włoski, których nie udałoby się nam usunąć np. za pomocą pincetki. Naprężając w odpowiedni sposób bawełnianą nitkę usuwamy niechciane włoski, a dzięki temu, że wyrywane są razem z cebulkami, to odrastają dużo wolniej i są zdecydowanie słabsze, niż przed depilacją.

Nitkowanie brwi - zalety i wady

Mimo, że nitkowanie spokojnie można uznać za skuteczną metodę regulacji i depilacji brwi, to ma ona zarówno zalety, jak i wady, chociaż zdecydowanie przeważają te pierwsze. 

Precyzja i szybkość

Do największych zalet nitkowania brwi można zaliczyć to, że jest to metoda naprawdę precyzyjna. Wykonując zabieg, całkowicie kontrolujemy to, które włoski chcemy usunąć. Jednocześnie jest to metoda bardzo szybka, w przeciwieństwie do mozolnego usuwania włosów pęsetą. Dzięki temu po nabraniu wprawy szybko uda się stworzyć idealny kształt brwi, który nada twarzy pożądany wygląd. 

Bez bólu na dobre

Wyrywanie brwi nitką jest najmniej bolesną metodą depilacji i regulacji brwi. To znaczy, że minimalizuje ona ryzyko podrażnień i nieestetycznie zaczerwienionej czy spuchniętej twarzy. Między innymi właśnie dlatego, że ryzyko bólu i podrażnień jest naprawdę małe, wiele kobiet decyduje się na nitkowanie twarzy np. na nitkowanie wąsika albo nitkowanie policzków.

Kilkutygodniowy efekt

Zobacz także:

Dzięki temu, że wyrywanie brwi nitką oznacza wyrywanie włosków z cebulką, to pozwala nam cieszyć się idealnym kształtem brwi przez co najmniej dwa tygodnie, maksymalnie do pięciu. Podobny efekt uzyskamy przy nitkowaniu twarzy. 

Niestety, ta metoda posiada również kilka wad, o których warto wspomnieć.

Umiejętności

Nitkowanie brwi wymaga wprawy i umiejętności, które niestety nie tak łatwo zdobyć. Poza tym, nie każdemu może odpowiadać sama forma nitkowania - nić najczęściej trzyma się w ręce, a drugi koniec w zębach, więc niektórym osobom może to nie odpowiadać ze względów higienicznych. 

Nie dla każdego

Wyrywania brwi nitką i nitkowania twarzy powinny unikać szczególnie osoby ze skłonnością do trądziku. Taki sposób depilacji i regulacji brwi może niestety przyczynić się do rozniesienia zmian trądzikowych na całą twarz. 

Nitkowanie brwi krok po kroku 

Na nitkowanie brwi najlepiej udać się do wykwalifikowanej kosmetyczki. Kosmetyczka przygotuje bawełnianą nitkę o długości około 20 cm, a następnie zacznie zabieg od przeczesania brwi grzebyczkiem i przejdzie do mapowania twarzy. Mapowanie twarzy polega na dokładnej analizie proporcji twarzy i narysowaniu zgodnie z nią brwi. 

Wyrywanie brwi nitką zaczyna się od utworzenia pętli ze skręconej nitki, później za pomocą szybkich i sprawnych ruchów naprężoną nitką kosmetyczka wyrywa włoski razem z cebulkami. Skręconą nitkę przesuwa się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. 

Po zakończeniu nitkowania brwi skórę trzeba zdezynfekować i posmarować łagodzącym kremem. 

Nitkowanie twarzy - kiedy to robimy?

Nitkowanie twarzy oznacza głównie nitkowanie wąsika albo nitkowanie policzków. Zdarza się, że włoski w tych miejscach nie są białe, albo są, ale jest ich bardzo dużo. Widoczne włoski na twarzy nie dodają uroku, wręcz przeciwnie. Warto więc wtedy zdecydować się na nitkowanie twarzy. Ta metoda sprawdzi się u osób wrażliwych na ból, które nie chcą korzystać z depilacji woskiem albo pesetą. Nitkowanie twarzy minimalizuje ryzyko podrażnień i nie będzie bolesne. Poza tym, dzięki temu, że podczas nitkowania usuwane są włoski razem z cebulkami, skóra pozostanie gładka na dłużej, a włoski, które odrosną będą słabsze. 

Nitkowanie brwi i twarzy - cena 

Ceny zabiegu nitkowania brwi i twarzy są uzależnione od miasta oraz indywidualnych cenników zakładów kosmetycznych. Jednak najczęściej za nitkowanie brwi zapłacimy od 30 do 50 zł (wiele salonów oferuje nitkowanie razem z makijażem brwi w cenie), natomiast nitkowanie wąsika będzie kosztowało od 20 do 30 zł. Za nitkowanie policzków będziemy musieli zapłacić od 20 do 40 zł, a nitkowanie całej twarzy to koszt od 50 do 100 zł.