OBEJRZYJ

LA LA LAND


Obsypany Złotymi Globami 2017 amerykański musical w starym stylu. Muzycznie uzdolniony Ryan Gosling pomaga nie mniej zdolnej aktorce (w tej roli urocza Emma Stone) w pięciu się po szczeblach kariery. Do tego teatralna scenografia, świetny muzyczny motyw i ręka reżysera "Whiplash". La La Land to jeden z filmów roku 2017!

MANCHESTER BY THE SEA


Ten dramat obyczajowy o trudnej relacji dorosłego mężczyzny, któremu przyszło zostać ojcem zbuntowanego nastolatka. Plus świetna Michelle Williams w roli drugoplanowej. "Manchster by the sea" również otrzymał Złotego Globa 2017 w kategorii najlepszy aktor w filmie dramatycznym dla Caseya Afflecka.

SPLIT


Z pewnością kojarzycie horrory autorstwa Shyamalana. Ten reżyser specjalizuje się w kinie grozy. Po "Szóstym zmyśle", "Osadzie" czy "Znakach" postawił na psychologiczne schorzenie polegające na rozszczepieniu osobowości. Główny bohater ma ich aż... dwadzieścia cztery. Zapowiada się kino mrożące krew w żyłach.

WYBIERZ SIĘ

"ECHA" STO LAT FIŃSKIEJ ARCHITEKTURY I DESIGNU

Być może niewiele osób o tym wie, ale fiński design od lat jest jednym z najlepszych na świecie. Architektura, szkło i tekstylia to obszary, w których artyści z Północy zdecydowanie się specjalizują. Jednym z budynków, którymi może się pochwalić fińska architektura jest muzeum POLIN w Warszawie, autorstwa Rainera Mahlamäkiego. I to właśnie tam zobaczymy wystawę "Echa" sto lat fińskiej architektury i designu, do 23. lutego 2017. 

POSŁUCHAJ

KONCERT SORRY BOYS


Zespół wydał właśnie album "Roma", z którym rusza w trasę koncertową. Dziś. 20. stycznia zagra w Poznaniu, jutro 21. stycznia w Bydgoszczy. Spodziewajcie się ciekawego brzmienia, wzbogaconego o akustyczne akcenty.

KONCERT CHOPINOWSKI - ALEKSANDRA BOBROWSKA

Jeśli ten weekend macie ochotę spędzić z muzyką klasyczną, nie możecie ominąć koncertu Aleksandry Boborowskiej, absolwentki Royal Northern College of Music oraz Haute Ecole de Musique de Geneve. W programie: F. Chopin:
Mazurkas, Waltzes and Scherzo op. 31.

Gdzie i kiedy? Nowy Świat Muzyki, Nowy Świat 63, 21. stycznia 2017 godz. 18:00.

PRZECZYTAJ

SEKSOWNIK, CZYLI MĄDRZE I PIKANTNIEKatarzyna Miller, znana i lubiana psycholożka oraz psychoterapeutka, w rozmowach z dziennikarką Beatą Pawłowicz porusza wiele tematów związanych z intymną sferą życia człowieka, która mimo, że stanowi coraz mniejsze tabu, nadal zbyt często postrzegana jest poprzez pryzmat niszczących ją stereotypów. To będą pikantne i rozwijające rozmowy.