CZERWIEŃ

Przy czerwieni  warto uważać – przede wszystkim trzeba zastanowić się nad jej odcieniem. Intensywne mają za zadanie dodać Ci pewności siebie i wyróżnić z tłumu.  Poza tym aż krzyczą, że dziś rozsadza Cię energia i jesteś po prostu najlepsza. W Indiach ta barwa przeznaczona jest dla panien młodych, jednak w większości krajów czerwień to także kolor seksu i niebezpieczeństwa, może warto więc postawić na niego na nudnej randce?

ŻÓŁTY

Żółcie bywają niezawodne w przypadku totalnej chandry. Oznaczają bowiem przede wszystkim wewnętrzną radość, ale też mądrość (stąd jest tradycyjną barwa buddyjskich mnichów). Noszenie żółtych stylizacji może też symbolizować chęć kontaktu z drugim człowiekiem - jest szczególnie pomocne wtedy, kiedy musimy nareszcie dogadać się z kimś w istotnej dla nas sprawie

Z innej jednak strony, żółty może też symbolizować negatywne emocje – często taki kolor noszą osoby, których komunikacja z otoczeniem jest zakłócona i nie chcą mówić o sobie i swoich problemach.

NIEBIESKI

Chłodny kolor symbolizuje przede wszystkim czystość i higienę, a w życiu codziennym totalny profesjonalizm i opanowanie. Niebieskie stylizacje mogą też oznaczać Waszą kreatywność i świeżość pomysłów. Poza tym łagodne, pastelowe odcienie niebieskiego są kolorem przyjaźni – warto więc postawić na nie, kiedy idziemy na ważną rozmowę z przyjaciółmi.

Uwaga! W Iranie to kolor żałoby.

ZIELONY

Zieleń to kolor ukojenia i harmonii, a więc stawiając na zieloną bluzkę czy spódnicę dajemy do zrozumienia, że tego właśnie szukamy w danym momencie. Odpoczynek psychiczny kojarzy się przecież z tonącą w zieleni łące albo kolorami lasu. Jakie niesie przesłanie? Wrażliwość  i wyciszenie.

FIOLETOWY

Na fioletową sukienkę czy płaszcz stawiają przed wszystkim „psychologowie”, którzy nieustannie poszukują w życiu celu. Jeśli nurtuje Was filozofia życia, macie niezwykłe zainteresowania i jesteście wrażliwcami – to kolor dla Was.

CZARNY

Kojarzy się przede wszystkim z elegancją, ale jest też mocno depresyjny. W zasadzie to barwa niepowodzenia w życiu osobistym lub poszukiwania drugiej połówki. Może być znakiem tego, że aktualnie same próbujecie poradzić sobie ze swoimi problemami, a otoczenie powinno trzymać się od Was z daleka. Jeśli jednak zakładacie ją sporadycznie, na ważne wieczorne wyjście, a dodatkowo zestawiacie z błyszczącymi akcesoriami – zdecydowanie będzie to kolor kobiecej klasyki.

POMARAŃCZOWY

Pomarańczowe barwy mówią wiele o pozytywnym nastawieniu – sprawiają miłe wrażenie i wysyłają jasny sygnał – jestem spontaniczna, sympatyczna i możesz ze mną porozmawiać. W przeciwieństwie do zieleni, pomarańczowa stylizacja to dowód na sprecyzowane cele w życiu, poza tym dodaje mnóstwa pozytywnej energii.