Księżniczka Latifa więziona przez ojca, emira Dubaju, zamilkła. Przyjaciele martwią się o jej życie

Stacja BBC opublikowała potajemne nagrania, księżniczki Latify, córki emira Dubaju, która od 2018 roku przebywa w areszcie domowym po próbie ucieczki. Filmy nagrywane były potajemnie z przemyconego telefonu komórkowego. Stacja podjęła decyzję, by video ujrzało światło dzienne, po tym jak przyjaciele Latify przyznali, że od dłuższego czasu nie mają z nią najmniejszego kontaktu i zaczęli się obawiać o jej bezpieczeństwo i życie.

Nagrane szeptem, w łazience, krótkie filmy nie zostawiają wątpliwości co do tego, że księżniczka przetrzymywana jest bez swojej zgody i zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie jej grozi za nieposłuszeństwo. „Nie chcę być zakładnikiem. Po prostu chcę być wolna”, mówi w jednym z dramatycznych nagrań opublikowanych przez BBC. Porwana dziewczyna opisuje też jak wyglądają warunki, w jakich żyje – willa, w której jest przetrzymywana, przekształcona została w więzienie, w którym nie można otworzyć żadnych okien ani drzwi. Latifa jest pilnowana przez policjantów, którzy strzegą jej dzień i noc. Latifa przyznaje, że boi się o swoje bezpieczeństwo.

Zobacz też:
Serialowa NIANIA Fran Drescher wraca do traumy z przeszłości. Została zgwałcona w obecności męża
„Ten film romantyzuje porwanie, zniewolenie i toksyczną męskość”: aktywiści z grupy Pro Empower krytycznie o polskim filmie "365 dni"
Piosenkarka Duffy wyjawia wstrząsającą prawdę: "Zostałam porwana i zgwałcona"

Księżniczka Latifa więziona przez ojca, emira Dubaju: nieudana próba ucieczki

Latifa ibn Muhammad Al Maktum jest jedną z 23 potomstwa emira Dubaju, Muhammada ibn Raszida Al Maktuma. W 2018 roku księżniczka podjęła próbę ucieczki ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, niestety nieudaną. W nagraniach wysyłanych przyjaciołom Latifa opisała jak wyglądało jej porwanie. Pod koniec lutego 2018 R. Latifa opuściła Dubaj dzięki pomocy zagranicznych przyjaciół, na pokładzie jachtu. Kierowali się na wschód, gdzie mogłaby liczyć na schronienie. Jednak emir wysłał po córkę komandosów, którzy otoczyli jacht, pojmali księżniczkę i podali jej środek nasenny. Choć córka emira krzyczała, iż chce wystąpić o azyl, została związana, zabrana na inną łódź i przywieziona z powrotem do Dubaju. Księżniczka przyznała, że próbowała się bronić – ugryzła nawet jednego z porywaczy. „Nie wiem, czy przetrwam tę sytuację. Policja straszyła mnie, że zostanę w więzieniu do końca życia i już nigdy nie zobaczę słońca”, mówi Latifa łamiącym się głosem w jednym z nagrań.