Reklama na Dzień Matki rozwścieczyła Internautów

O tej reklamie mówią dzisiaj wszyscy. Z okazji Dnia Matki marka Calvin Klein przygotowała nietypową reklamę. Przedstawia ona ciężarnego transpłciowego mężczyznę. Bohater kampanii urodził się kobietą. Później przeszedł operację zmiany płci. Teraz wraz z żoną, która urodziła się jako mężczyzna i poddała się operacji zmiany płci, oczekują narodzin dziecka. 

Erika i Robberto zapozowali w bieliźnie Calvina Kleina w kampanii na Dzień Matki. 

Dziś, wspierając kobiety i matki na całym świecie, zwracamy uwagę na realia nowych rodzin. Erika Fernandes i Roberto Bete oczekują dziecka. Roberto ma lada dzień urodzić ich synka - czytamy w opisie kampanii na Instagramie.

Kampania wywołała mieszane uczucia wśród Internautów. Pojawiło się mnóstwo hejterskich komentarzy i wezwania do bojkotu. Powstał nawet hasztag #boycottcalvinklein.

Przeczytaj także:

Reklama Calvina Kleina na Dzień Matki: marka blokuje komentarze

Marka Calvin Klein w reakcji na negatywne i hejterskie komentarze Internautów wydała oświadczenie. Podkreśla, że zawsze będzie przeciwstawiać się nietolerancji.

Tolerujemy wszystko oprócz nietolerancji. Wszelkie nietolerancyjne komentarze zostaną usunięte, a wszelkie konta publikujące nienawistne wypowiedzi mogą zostać zablokowane - dodaje.

- Uznajemy tę platformę za otwarte i pełne szacunku środowisko dla indywidualizmu i wyrażania siebie. W Calvin Klein tolerujemy wszystko oprócz nietolerancji - wszelkie nietolerancyjne komentarze zostaną usunięte, a wszelkie konta publikujące nienawistne wypowiedzi mogą zostać zablokowane - informuje Calvin Klein, cytowany przez serwis Wirtualne Media.

W sieci możemy przeczytać następujące komentarze na temat nowej kampanii Calvina Kleina:

- Nie będę wydawać więcej moich pieniędzy na obudzoną firmę Calvin Klein.

- Celebrowanie kogoś, kto wygląda jak mężczyzna, ale jest w ciąży, to zupełnie nowy poziom pokręconej perwersji.

- Na ciele kobiety widoczne są blizny po mastektomii. Okaleczyła się, by wyglądać jak mężczyzna, ale zachowała macicę. Nigdy nie może karmić dziecka piersią, ponieważ odcięła sobie piersi. Świat bardzo potrzebuje interwencji.

W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia mężczyzny w zaawansowanej ciąży.