Chrzest Księcia Louisa bez Królowej Elżbiety II

Wczoraj w królewskiej kaplicy Pałacu Św. Jakuba w centrum Londynu odbył się chrzest Księcia Louisa. Uroczystość miała charakter prywatny i wzięli w niej udział tylko najbliżsi członkowie rodziny i przyjaciele Księżnej Kate i Księcia Williama. Tuż przed chrzcinami Księcia Louisa, Pałac Kensington poinformował, że w uroczystości nie weźmie udziału Królowa Elżbieta II, która w najbliższych dniach będzie uczestniczyć w ważnych wydarzeniach, w tym wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa. Jednocześnie pałac zdementował plotki o złym stanie zdrowia Królowej.

Chrzest Księcia Louisa: kto przybył na uroczystość?

Na chrzcie Księcia Louisa oprócz rodziców i rodzeństwa Księcia, pojawili się rodzice chrzestni Księcia Louisa, rodzice Księcia Williama: Książę Karol z małżonką Camillą oraz brat - Książę Harry z Księżną Meghan. Na uroczystości nie zabrakło również rodziców Księżnej Kate oraz jej siostry i brata.

Chrzest Księcia Louisa: kogo wybrano na rodziców chrzestnych?

Jak poinformował Pałac Kensington, Książę Louis miał aż sześcioro rodziców chrzestnych: Nicholas van Cutsem, Guy Pelly, Harry Aubrey-Fletcher, Lady Laura Meade, Hannah Gillingham i Lucy Middleton. Wszyscy rodzice chrzestni Księcia Louisa to najbliżsi i przyjaciele Kate i Williama.

Chrzest Księcia Louisa: jak wyglądała uroczystość?

Książę Louis został wniesiony do kaplicy Św. Jakuba na rękach Księżnej Kate, która na wstępie powiedziała do Arcybiskupa: "Jest bardzo spokojny, oby tak zostało!". Książę William wprowadził natomiast rodzeństwo Księcia Louisa: Georga i Charlottę. Książę Louis na chrzcie był ubrany w uszytą przez krawcową Królowej Elżbiety II replikę tradycyjnej królewskiej sukni, w której do chrztu podawani są brytyjscy monarchowie. 

Książę Louis zgodnie z tradycją został ochrzczony wodą z Jordanu, którą jak donosiły jeszcze przed chrztem brytyjskie media, przywiózł sam Książę William ze swojej podróży do Jordanii. Książę Louis został ochrzczony w specjalnej misie Lily Font, zaprojektowanej przez księcia Alberta i od 178 lat jest używana do obrzędu chrztu. Misa ma kształt kwiatu lilii i jest wykonana ze srebra i złota.

Chrzest Księcia Louisa: Piękna kreacja Księżnej Kate

Księżna Kate na chrzest Księcia Louisa wybrała piękną kremową sukienkę od Alexandra McQueena oraz nakrycie głowy od Jane Taylor. Trzeba przyznać, że Księżna Kate ubrała się idealnie, jak na taką uroczystość przystało. Podobny styl Księżna Kate prezentowała podczas chrztu księżniczki Charlotte i ślubu Meghan i Harry'ego.

Również rodzeństwo Księcia Louisa prezentowało się bardzo elegancko: Księżniczka Charlotte wystąpiła w bieli i błękitach, natomiast Książę George miał na sobie elegancką białą koszulę i czarne spodenki. 

Chrzest Księcia Louisa: Meghan Markle zadała szyku

Meghan Markle na chrzcie Księcia Louisa prezentowała się bardzo szykownie. Księżna Sussex wybrała oliwkową sukienkę od Ralpha Laurena i kapelusz od Stephena Jonesa. Księżna Meghan jak zwykle pokazała swoją klasę.

Chrzest Księcia Louisa: niezwykły prezent od Meghan Markle i Harry'ego

Książę Harry i Meghan Markle z okazji chrztu Księcia Louisa, postanowili dać siostrzeńcowi niezwykły prezent. To pierwsze wydanie "Kubusia Puchatka" z 1926 roku, warte 8000 funtów. Egzemplarz został kupiony od kolekcjonera z Londynu.

Myślicie, że to fajny prezent na chrzest?