Chiński znak zodiaku Wąż: charakterystyka

Chiński znak zodiaku Wąż to prawdziwy intelektualista, a jednocześnie najbardziej tajemniczy ze wszystkich znaków. Jest on symbolem ludzi urodzonych w latach 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 oraz 2013. Węże mają analityczny umysł, myślą zgodnie ze schematem przyczyna-skutek. Są doskonale zorganizowane i odnajdują się uporządkowanych rutynowych sytuacjach, które udało im się przewidzieć. Nie oznacza to jednak, że ich umysł jest zamknięty na to, czego nie daje się ogarnąć rozumem. Węże mają niezwykle silną intuicję, której uważnie słuchają. Lubią luksusowe przedmioty, drogie ubrania i najnowocześniejsze gadżety. Jednocześnie jednak nie zależy im na tym, aby być atrakcyjnymi w konwencjonalny sposób - o wiele bardziej cenią sobie oryginalność. Niekiedy wręcz otwarcie manifestują swoją niechęć do panujących obecnie trendów, robiąc przekornie coś zupełnie odwrotnego. Za zachodni odpowiednik tego znaku uznaje się Byka. 

Zalety zodiakalnego Węża

 • Ugodowość - Wąż nie ma problemu z pójściem na kompromis, jednocześnie jednak wie, jak zadbać o swój interes;
 • Urodzony organizator - myśli projektowo, a kalendarze i tabele to jego żywioł, jest bardzo zorganizowany;
 • Fascynujący - Węże to ludzie o ciekawej i bujnej osobowości, którzy z łatwością koncentrują na sobie uwagę.

Wady zodiakalnego Węża

 • Ekstrawagancja - niekiedy oryginalny sposób bycia Węża staje się ekstremum i bywa trudny do zniesienia dla otoczenia;
 • Materialista - Węże mogą być niekiedy zbyt skupione na dobrach materialnych, zapominając o tym, co naprawdę jest w życiu ważne;
 • Perfekcjonizm - analityczny umysł Węża może tak skupić się na szczegółach, że przestanie on dostrzegać szerszy plan.

Wąż: talizmany

Szczęśliwe liczby zodiakalnego Węża to 2, 8 i 9. Planetą, która rządzi jego energią, jest Wenus. Wąż może skorzystać też z mocy magicznych kryształów, a te, które najsilniej będą mu sprzyjać to:

 • kwarc dymny;
 • hematyt;
 • heliotrop;
 • ognisty agat.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Chiński znak zodiaku Wąż w miłości

Wąż ma bardzo wysokie wymagania co do swojego wymarzonego partnera, nie chodzi jednak wcale o wygląd, który ma dla niego drugorzędne znaczenie. Najważniejsze będzie dla niego połączenie intelektualne. Wspólne zainteresowania i tematy na wielogodzinne rozmowy - oto droga do serca Węża. Chiński znak zodiaku Kogut, któremu bliskie są podobne wartości, często wymieniany jest jako jego wymarzony partner. Ludzie urodzeni pod tym znakiem kochają bardzo głęboko i najczęściej bez skrępowania okazują czułość. Niestety mają też swoje wady, a największą z nich jest umiłowanie intryg. Wąż rzadko wybierze najprostszą drogę, zarówno jeśli chodzi o zdobycie serca jego wybranki, jak i w przypadku rozwiązania ewentualnych konfliktów. Szczególnie mściwy zaś staje się, gdy przyłapie kogoś na zdradzie.

Kobieta Wąż

Kobiecie urodzonej pod znakiem Węża nie sposób się oprzeć. Jest elegancka, ekscentryczna i uwodzicielska - to prawdziwa femme fatale. Jest ikoną mody, a jej styl podziwiają wszyscy dookoła. Wie, czego chce od życia, ma konkretne pasje i zainteresowania, jest bardzo dobrze wykształcona i obyta z kulturą, zwłaszcza tą spoza głównego nurtu. Mężczyźni, którzy marzą, aby mieć u swego boku skromną gospodynię, nie mają u niej czego szukać. Od swojego partnera oczekiwać będzie intelektualnej stymulacji oraz życia na wysokim poziomie. Najczęściej umawiać będzie się więc wyłącznie z osobami z własnej bańki, a przebicie się do najbliższego kręgu jej znajomych może być niezwykle trudne.

Mężczyzna Wąż

Mężczyzna Wąż jest często bardzo charyzmatyczny, a ludzie uwielbiają go słuchać z powodu jego ekscentrycznego poczucia humoru. Jest głośny, zabawny i wszędzie go pełno. Wie jak się ubrać i zawsze dobrze wygląda, choć na jego ubraniach próżno szukać metek. Najchętniej wybiera rzeczy vintage, które przełamuje oryginalnymi dodatkami. Marzy o partnerce, z którą będzie mógł godzinami rozmawiać na wszystkie tematy. W związku nie odczuwa potrzeby dominacji, wprost przeciwnie duży nacisk będzie kładł na partnerstwo. Wymagać będzie też dużego poszanowania dla swojej swobody, sam jednak może niekiedy okazywać oznaki niezdrowej zazdrości. 

Wąż: dopasowanie

Horoskop chiński przewiduje dla Węża kilka bardzo dobrych dopasowań. Oprócz wspomnianego już Koguta są to:

Zobacz także:

Niestety nie ze wszystkimi zodiakami dogada się równie dobrze. Chiński znak zodiaku Królik, Małpa i Wąż, choć mają pewne szanse na sukces, to powinny spodziewać się, że ich relacja z wężem nie będzie należała do najprostszych. Szczur, Tygrys i Świnia będą mieli zaś szczególnie trudne zadanie, ponieważ stworzenie udanego związku z wężem jest w przypadku tej trójki praktycznie nierealne.

NIE PRZEGAP:

Horoskop chiński Wąż: praca

Chiński znak zodiaku Wąż należy do tych pracowników, którzy często zmieniają miejsce zatrudnienia. Wynika to z jego ciągłej potrzeby rozwoju - gdy tylko nauczy się nowych obowiązków, zaczyna się nudzić i pragnie kolejnych wyzwań. Nie oznacza to jednak, że znudzony Wąż miga się od odpowiedzialności. Jest świetnie zorganizowany, działa skutecznie pod presją czasu i potrafi zaplanować pracę nie tylko sobie, ale też kolegom z zespołu. Ponieważ umie dobrze zarządzać czasem bardzo rzadko jest zestresowany, a swoje zadania wykonuje szybko, ale na spokojnie, przez co pod jego obecność praktycznie nie dochodzi do nagłych sytuacji spowodowanych zaniedbaniem.

Zawody, w których sprawdzi się Wąż to:

 • producent,
 • manager eventów,
 • PR’owiec,
 • analityk danych.

Doskonale odnajdzie się też we wszystkich branżach związanych z działalnością artystyczną, może być na przykład utalentowanym reżyserem lub bardzo płodnym pisarzem. Wąż ze względu na swoje zorganizowanie będzie sumiennym szefem, jednak nie jest to rola, w której odnajdzie się najlepiej. Zdecydowanie woli pracować w pojedynkę, dlatego najczęściej zakłada własną działalność, nawet jeśli na co dzień uczestniczy w życiu innej firmy.

Horoskop chiński Wąż: relacje z bliskimi

Wąż ma stałe grono znajomych, które nie zmienia się zbyt często. Jeśli już kogoś polubi, będzie bardzo dbać o te racje. Zazwyczaj mija jednak sporo czasu, zanim uzna kogoś za swojego przyjaciela. Wszystko dlatego, że musi on mieć pewność, że osoba, do której się zbliża, zasługuje na to miano. Najczęściej dobiera się z osobami, które podobnie jak on cenią sobie oryginalność i mają niekonwencjonalne podejście do życia. Przyjaciele Węża cenią w nim przede wszystkim dyskrecję i umiejętność racjonalnego rozwiązywania problemów, dlatego często w trudnych chwilach zgłaszają się do niego po pomoc, nawet jeśli czasami na światło dzienne wychodzi jego arogancja.

Chiński znak zodiaku Wąż nie należy jednak do tych, które chętnie założą rodzinę. Nie oznacza to, że unika odpowiedzialności. Jest raczej typem flirciarza, dla którego ustatkowanie się nie będzie priorytetem. Gdy jednak już zdecyduje się związać z kimś na poważnie, będzie oddanym partnerem, obdarzonym dużą inteligencją emocjonalną, który umie stworzyć związek satysfakcjonujący na wszystkich poziomach. Wąż jest też świetnym rodzicem, który potrafi znaleźć równowagę między wrażliwością a dyscypliną. Z całych sił stara się, aby w jego domu każdy czuł się jednakowo ważny i doceniony, a swoim pociechom zaszczepia takie wartości jak asertywność, niezależność, kreatywność i empatia.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: