Chińska żaba finansowa: co symbolizuje?

Żaba obfitości czyli w języku chińskim Chan Chu lub  Jin Chan to symbol bogactwa i obfitości. Chińska żaba jest jednym z najczęściej spotykanych i używanych symboli Feng Shui, więc jeśli chcesz przyciągnąć bogactwo i zapewnić sobie dobrobyt, to ustaw żabę w swoim mieszkaniu. Pamiętaj jednak o tym, że miejsce, w którym żaba będzie stała nie jest przypadkowe.

Zgodnie z zasadami Feng Szui, żaba powinna być ustawiona w tak zwanym „kącie bogactwa”, czyli energetycznym centrum pieniędzy domu. Jak go znaleźć? To bardzo proste. W klasycznym Feng Shui, to południowo-wschodni róg domu, w Feng Shui zachodnim, to lewa górna część przestrzeni, widoczna na planie piętra.

Żaba finansowa jest w tradycji chińskiej wiązana z wodą, księżycem i energią żeńską. Przysłowie mówi, że żaba połyka księżyc w czasie zaćmienia, więc jeśli żaba pojawi się w okolicy twojego domu w czasie pełni księżyca, oznacza to, że będzie to dla ciebie dobry czas.

Zobacz także: Horoskop chiński 2021: Co nas czeka w miłość, zdrowiu, pracy i finansach w roku Bawoła [PRZEPOWIADA WRÓŻKA]

Photo: Getty Images

Chińska żaba finansowa: jak wygląda?

Chińska żaba obfitości najczęściej ma monetę bogactwa w pyszczku lub na niej siedzi. Żaba może siedzieć na kupce monet, na sztabkach monet, na symbolu jin/yang lub innym symbolu bogactwa. Żaba najczęściej jest w kolorze złotym lub brązowym, a oczy ma zrobione z czerwonych koralików lub kamieni.

Nie powinien was zdziwić fakt, że chińska żaba przedstawiana jest na ogół z trzema nogami, co symbolizuje święta trójcę Nieba, Ziemi i Ludzkości.

Przeczytaj również: Numerologia imion: Sprawdź, jaką cyfrę ma Twoje imię - 3, 8 czy może 7?

Gdzie ustawić chińską żabę obfitości?

Żabę obfitości można ustawić w narożniku pomieszczenia, które znajduje się naprzeciwko, po przekątnej drzwi wejściowych. Żaba powinna być zwrócona zawsze do środka. Chodzi o to, żeby energia pieniędzy weszła a nie wychodziła z domu. Żabę możemy postawić na półce, stoliku, parapecie, biurku, a nawet w ogrodzie. Aby chronić energię żaby, wybieramy miejsce nieco uniesione, ale nie za wysoko, żeby miała dostęp do kieszeni, którą ma wypełnić pieniędzmi. Nigdy nie stawiamy żaby na podłodze. Można ustawiać kilka żab w jednym domu na przykład w kilku pokojach.

Ważne jest, żeby „ożywić” żabę, umieszczając ją na czerwonej kartce papieru lub zawiązując wokół niej czerwoną wstążkę na szczęście i trwały dobrobyt. Jeśli żaba ma już jakieś czerwone elementy np. oczy, ta zasada nie obowiązuje.

Zobacz także: Chiński kalendarz płci: czy się sprawdza? Dowiedz się, czy urodzisz chłopca czy dziewczynkę

Gdzie nie wolno ustawiać żaby?

Żaby obfitości nigdy nie powinnyśmy ustawiać na środku pokoju, pod oknem, w korytarzu lub w obszarze o dużym natężeniu ruchu. Odpadają również takie miejsca jak: sypialnia, łazienka i kuchnia, ponieważ może to przynieść pecha.

Zasady Feng Shui mówią również o tym, żeby żaba nie była umieszczana naprzeciwko drzwi, ponieważ ucieknie i nie wróci. Nie wolno jej stawiać również przed lustrem.

Pamiętajmy, że żaby zawsze kierujemy do wewnątrz pomieszczenia.

Ile żab obfitości należy postawić?

Aby wzmocnić talizman bogactwa warto mieć w domu kilka żab obfitości. Najlepiej, żeby to była ilość będąca wielokrotnością liczby 3, czyli 3, 6 i 9. Trójka reprezentuje harmonię ziemi, nieba i człowieka. Liczba 6 to dostęp do szczęścia nieba. Natomiast 9 oznacza wielkość mocy i obfitości, a także wieczność.

Jeśli zdecydujemy się na kilka żab w domu, warto ustawić je w różnych kierunkach.

Sprawdź także: Numerologia 2021: To rok zmian i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Co nam przyniesie?