Spis treści:

  1. Hennowanie krok po kroku
  2. Henna z odżywką lub siemieniem lnianym

Hennowanie krok po kroku

Zanim nałożysz farbę na włosy, włosy powinny być czyste i pozbawione nagromadzonego sebum. W ten sposób henna pozostanie dłużej we włosach, a kolor będzie się lepiej utrzymywał, w przeciwnym razie, jeśli twoje włosy będą pełne zanieczyszczeń i resztek naskórka, cząsteczki henny nie będą prawidłowo wiązać się, a kolor zniknie w ciągu tygodnia. To bardzo ważny krok - inaczej niż w przypadku tradycyjnego farbowania włosów.

Produkt należy dostosować do długości włosów. Jeśli masz włosy sięgające do ramion i regularnej gęstości, możesz użyć miarki w ilości 100-120 gramów sproszkowanego produktu przed rozrobieniem ciekłym produktem. W przypadku włosów o średniej długości można użyj do 150 gramów sproszkowanej henny, natomiast to tych długich do połowy pleców wykorzystaj opakowania o zawartości 200-250 gramów henny. Jeżeli masz proste lub lekko falowane włosy te miary sprawdzą się na każdym kolorze włosów. Istotne jest, aby użyć przynajmniej 10% więcej produktu przy włosach kręconych.

Chcąc wymieszać hennę, weź miskę i wsyp proszek do którego stopniowo dolewaj ciepłej, ale nie wrzącej wody. Wymieszaj całość łyżką (może być metalowa lub drewniana). Mieszanina powinna być tak gęsta i jednorodna jak ciasto, ponieważ nałożenie grubej warstwy jest ważne dla uzyskania pożądanych rezultatów. Przygotowaną papkę przykryj folią aluminiową i odstaw na godzinę - przypadku kolorów ciemnych, średniego brązu czy kasztanowego. Natomiast inne kolory muszą odstać zgodnie z instrukcją na opakowaniu producenta.

Przygotuj starą, zniszczoną bluzkę lub inne ściereczki, którymi będziesz mogła przykryć ciało. Dodatkowo dokładnie zabezpiecz powierzchnię wokół, ponieważ zmycie henny z powierzchni podłóg czy glazury jest dość trudne. Upewnij się, że wybierzesz robocze ubrania, których nie będzie ci szkoda trwale poplamić.

Nałóż rękawiczki i natrzyj linię czoła wazeliną, aby nie zafarbowała dalszych części ciała. Wybierz szczotkę lub szpatułkę taką, jak do nakładania farby koloryzacyjnej. Nakładaj hennę pasmo po pasmie aż do zużycia całego produktu. Możesz zwijać pasma w ślimaczki i spinać za pomocą fryzjerskich spinek dla ułatwienia, by móc dotrzeć do reszty włosów sprawniej. Pozostaw całość na 2-3 godzin w zależności od koloru i nałóż odżywkę po zmyciu henny. Regularne nakładanie henny zamiast farby do włosów skutkuje ich pogrubieniem i wzmocnieniem od nasady.

Henna z odżywką lub siemieniem lnianym

Jeżeli używasz henny po raz pierwszy, bardzo ważne jest, aby przygotować odżywki, najlepiej bez SLES lub SLS, bez silikonów. Wzmocni to twoje włosy od nasady aż po same końce ze względu na to, że po hennowaniu włosy mogą się wydawać początkowo lekko matowe. Odżywkę w tym przypadku trzymamy przez około 1-2 godzin, aby składniki zdążyły zadziałać na całej długości włosów i je odżywić. Wybierz te na bazie oliwy z oliwek, z dodatkiem roślinnych ekstraktów czy ziołowych mieszanek.

Zobacz także:

Jesteś zwolenniczką zero waste i naturalnych rozwiązań? Wykonaj odżywkę - glutek z siemienia lnianego, który jest także świetnym stylizatorem do kręconych włosów. Siemię lniane zalej zimną wodą i przełóż na całą noc do lodówki. Po tym czasie odcedź przez sitko nasiona - możesz je użyć do przygotowania dressingu czy do musli! Jeżeli zapomnisz zrobić tego na noc - ugotuj przez 15 minut nasiona w wodzie i odcedź, Poczekaj, aż przestygnie. Nałóż na włosy po hennowaniu na całej długości włosów na około 1-2 godzin. Po tym czasie dokładnie spłucz.