Cezary 2021: aktorka Corinne Masiero rozebrała się na scenie. Dlaczego?

Jeśli mówi się, że tegoroczne Złote Globy zostały opanowane przez kobiety, to galę Cezary 2021 na pewno skradła jedna kobieta - Corinne Masiero

Sektor kultury na całym świecie ucierpiał z powodu pandemicznych obostrzeń. Głosy zniecierpliwionych artystów słychać coraz głośniej. Jeden z takich rozpaczliwych apeli usłyszeli, a raczej zobaczyli widzowie tegorocznej gali rozdania jednych z najważniejszych nagród we Francji, Cezarów. Wydarzenie skradło wystąpienie Corinne Masiero, która to miała ogłosić laureata nagrody za najlepsze kostiumy. Aktorka pojawiła się na scenie ubrana w strój osła. To, co zrobiła chwilę potem wprawiło publiczność w osłupienie. Masiero rozebrała się do naga, mówiąc, że ludzie sektora kultury "właśnie tacy, całkowicie nadzy" zostali pozostawieni w czasie pandemii. Gdy w pełnym negliżu odwróciła się do publiczności, można było zobczyć napis na jej plecach: "Oddaj nam sztukę, Jean". Jean, to premier Francji - Jeana Castexado, któremu zarzuca się brak wsparcia dla ludzi kultury. To nie jedyny polityk, któremu dostało się podczas gali Cezary 2021. Ostra krytyka padła też pod adresem minister kultury Roselyne Bachelot. 

Z jaką reakcją spotkał się akt Corinne Masiero?

Reakcja zebranej publiczności na gali Cezarów 2021 nie tylko wiele mówi o kondycji i desperacji ludzi kultury, ale jeszcze więcej o francuskiej kulturze i akceptacji nagości, bo co prawda roznegliżowana Corinne Masiero w pierwszej chwili pozostawiła publiczność w szoku, ale za chwilę na sali rozległy się gromkie brawa i słowa wsparcia dla artystów. 

O 46. Ceremonii rozdania Cezarów mówi się dziś nie tyle w kontekście laureatów i zdobywców nagród, ale politycznym. Drugim bohaterem gali obok 57-letniej aktorki Corinne Masiero stał się Aktor, reżyser i raper Jean-Pascal Zadi ("Tout simplement noir"), który otrzymał Cezara jako "nadzieja męskiego aktorstwa". W swoim przemówieniu nawiązał do przemocy wobec czarnoskórych.