Céline Dion ma za sobą kilka trudnych lat. W 2016 roku zmarł jej ukochany mąż René Angélil, a zaledwie kilka dni po nim odszedł brat artystki, Daniel Dion. W 2020 roku artystka pożegnała natomiast mamę, Thérèse Dion. W lutym 2022 roku Céline Dion miała w wielkim stylu wrócić na scenę i odbyć tournée po Stanach Zjednoczonych. Niestety, trasa koncertowa ze względu na kiepski stan zdrowia gwiazdy nie dojdzie do skutku... Na co choruje Céline Dion i jak czuje się obecnie? 

Céline Dion ma problemy ze zdrowiem. Wydala oświadczenie o odwołaniu koncertów

Trasa koncertowa Céline Dion, The Courage World Tour znów stanęła pod znakiem zapytania. W minionym roku po raz pierwszy przełożono występy gwiazdy. Przyczyną były wówczas poważne problemy zdrowotne artystki, a mianowicie uporczywe skurcze mięśni, które uniemożliwiały jej nie tylko sceniczny performance, ale także próby. W związku z licznymi przeszkodami (włączając trudną globalną sytuację) Céline Dion zaśpiewała przed publicznością ponad rok i nie wiadomo, kiedy zrobi to ponownie... 

Artystka zamieściła w mediach społecznościowych oświadczenie, z którego wynika, że wciąż nie czuje się dobrze:

Naprawdę miałam nadzieję, że będzie dobrze, ale myślę, że po prostu muszę być bardziej cierpliwa i postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy - tłumaczy odwołanie koncertów artystka.

Z kolejnej części wpisu dowiadujemy się, że gwiazda z uwagi na dolegliwości nie jest w stanie uczestniczyć w przygotowaniach do swoich występów. Ma jednak nadzieję, że wkrótce wróci na scenę:

W ramach naszych koncertów jest dużo organizacji i przygotowań, więc musimy już dziś podjąć decyzje, które wpłyną na plany za dwa miesiące. Mam nadzieję, że wrócę do pełnego zdrowia, a także, że wszyscy przezwyciężymy tę pandemię i nie mogę się doczekać powrotu na scenę - napisała w oświadczeniu artystka.

Céline podkreśliła również, że docenia wsparcie swoich fanów i jest za nie niezwykle wdzięczna:

Jestem poruszona wszystkimi słowami wsparcia, które wysyłacie do mnie poprzez media społecznościowe - dodała.

Przypomnijmy, w ramach The Courage World Tour zaplanowane są także dwa występy Céline Dion w Polsce. Mają odbyć się 18 i 19 czerwca 2022. Czy dojdą do skutku? Tego nie wiadomo.

Zobacz także:

Pozostaje nam życzyć artystce dużo zdrowia i szybkiego powrotu do pełni sił.