Caspering - co to za trend?

Niedawno pisałyśmy już o ghostingu, czy orbitingu. To jedne z niebezpiecznych trendów w randkowaniu, przed którymi was ostrzegałyśmy. Teraz skupimy się na "casperingu" - trendzie, który ostatnio jest dosyć często praktykowany. Na czym tak naprawdę polega "caspering" i skąd wzięła się nazwa?

Nazwa "caspering" została zapożyczona ze świata popkultury. Kto z nas nie pamięta bajki o przyjaznym duszku Kacprze. Sposób, w jaki znikał duch można odnieść do podrywacza, który zjawia się w naszym życiu by za chwilę ulotnić się z niego. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że facet praktykujący "caspering" nie znika na dobre, tylko od czasu do czasu daje o sobie znać, czym męczy nas psychicznie i daje złudne nadzieje. Takie zachowanie jest podobne do "ghostingu".

"Caspering" - okrutniejsza forma "ghostingu"

O ile w przypadku "ghostingu" mężczyzna, który wydaje ci się spełnieniem twoich marzeń, znika z twojego życia po kilku randkach i zrywa kontakt całkowicie, to "caspering" jest okrutniejszą formą takiego zachowania. Facet potrafi kilka tygodni nie odpisywać na twoje wiadomości, i kiedy myślisz, że już po wszystkim, on ponownie się uaktywnia. Niestety takie zachowanie niesie ze sobą konsekwencje dla twojego zdrowia psychicznego. Nie wiesz, na czym opiera się wasza relacja i masz nadzieję, że to może jednak nie koniec waszego "związku", o ile można to nazwać związkiem.

"Caspering" - co powinno cię zaniepokoić?

Aby nie paść ofiarą "casperingu" powinnyśmy być czujne i powinnyśmy wychwytywać niepokojące sygnały. Jakie to sygnały?

Na przykład spotykasz się z facetem i nagle on przestaje odpisywać na bieżąco na smsy, czy meile. Nie ma z nim kontaktu, nie odbiera telefonów. Kiedy myślisz, że zerwał z tobą w okrutny sposób, nagle dostajesz wiadomość, po kilku godzinach, dniach, a nawet tygodniach. Wtedy z pewnością powinna zapalić ci się czerwona lampka. Chociaż on będzie wymyślał milion powodów, ty powinnaś być czujna i nie dać się zwieść. To typowy przykład "casperingu".

Jeśli nie chcesz paść "ofiarą" podobnych zachowań, poznaj "5 niebezpiecznych trendów w randkowaniu"