Carlos Ruiz Zafón nie żyje

Zmarł hiszpański pisarz Carlos Ruiz Zafón. Informacja o śmierci autora bestsellera "Cień wiatru" pojawiła się na oficjalnym profilu pisarza na Facebooku. Carlos Ruiz Zafón zmarł w wieku 55 lat w swoim domu w Los Angeles po długiej chorobie. 

Pisarz Carlos Ruiz Zafon zmarł dzisiaj 19 czerwca 2020 r. w wieku 55 lat w swoim domu w Los Angeles z powodu raka.
Będziemy marzyć o wszystkich jego książkach i wszystkich słowach, które napisał. Zawsze będziemy Cię pamiętać, Carlos. - czytamy na Facebooku.

Carlos Ruiz Zafón od kilku lat walczył z rakiem jelita grubego. 

Zmarł Carlos Ruiz Zafón: to wielka strata dla świata literatury

"Dziś jest bardzo smutny dzień dla całej ekipy Planety [to wydawnictwo, z którym był związany Zafón - przyp. red.], która znała go i pracowała z nim przez 20 lat, w tym czasie nawiązała się między nami nić przyjaźni, która wykracza poza zawodowy profesjonalizm" - powiedział wydawca dla "El Pais".

Wszyscy pamiętają bestsellerową książkę hiszpańskiego pisarza "Cień wiatru" z 2001 roku, która sprzedała się w ponad 40 krajach w 14 mln egzemplarzy. To właśnie ta książka dała początek cyklowi "Cmentarz zapomnianych książek". Później pojawiły się jeszcze: "Gra anioła" (2008), "Więzień nieba" (2012) i "Labirynt duchów" (2017). 

Carlos Ruiz Zafón z wykształcenia był dziennikarzem, a swoją twórczość zaczął od książek dla młodzieży: "Książę mgły", pierwsza część "Trylogii mgły", oraz "Marina". Książka "Książę mgły" została nagrodzona hiszpańskim wyróżnieniem dla najlepszej powieści z gatunku literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Carlos Ruiz Zafón nie chciał, by jego powieści zostały zekranizowane.

A Wam, która z książek Carlosa Ruiz Zafóna najbardziej została w pamięci?