Cannes 2018: "Zimna wojna" przyjęta owacjami na stojąco

Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna", który walczy o Złotą Palmę został pokazany w Cannes. W uroczystym pokazie wzięli udział między innymi: Cate Blanchett, Julianne Moore, Benicio del Toro, Lea Seydoux, Chloe Sevigny. Po pokazie filmu z Joanna Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych, widzowie nagrodzili "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego kilkuminutową owacją na stojąco.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego oprócz uznania widzów spotkała się z pochlebnymi komentarzami zagranicznych krytyków. „To arcydzieło!!!” – napisała po seansie przedstawicielka włoskiej „Grazii”, a angielski dziennikarz Martyn Palmer napisał: „najlepszy film, jaki widziałem od dawna”. „The Telegraph” docenił również wspaniałą ścieżkę dźwiękową filmu. Aktorka Julianne Moore nie mogła opanować łez wzruszenia. 

Joanna Kulig, która zagrała główną rolę w filmie "Zimna wojna" została przez magazyn "Variety" porównana do Jeanne Moreau i nazwana europejską odpowiedzią na Jennifer Lawrence.

Zobaczcie, jakie brawa dostał film Pawła Pawlikowskiego w Cannes:

Cannes 2018: o czym jest "Zimna wojna"?

„Zimna wojna” to historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią ze sobą być i jednocześnie nie mogą być bez siebie. W rolach głównych występują Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza, Borys Szyc, Adam Woronowicz. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. Zdjęcia do "Zimnej wojny" kręcono głównie w Łodzi, która na niektórych ujęciach będzie udawała Paryż.

Zdjęcia do filmu "Zimna wojna" powstawały w Polsce, Francji i Chorwacji, a film jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. Polska premiera już 8 czerwca.

Zobacz także: