Kamil Durczok zmarł 16 listopada nad ranem przegrywając trwającą niemal dekadę walkę z alkoholizmem w szpitalu w Katowicach. Rzeczniczka Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach poinformowała, że dziennikarz zmarł "w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia". 

Żoną dziennikarza przez 22 lata była dziennikarka TVP Katowice, Marianna Dufek. Para rozwiodła się w 2017 roku, jednak doczekała się syna - Kamila Juniora. Teraz była żona Kamila Durczoka po raz pierwszy od śmierci dziennikarza wspomina relacje z mężem.

Była żona Kamila Durczoka: "wydawało się, że po raz kolejny uniknie śmierci"

Dziennikarka wspomina, że Kamila Durczoka poznała za sprawą koleżanki po fachu, Krystyny Bochenek, która w młodym i chętnym do pracy nowicjuszu zauważyła dziennikarski talent. "Kamil był świetnym dziennikarzem. Poznała nas ze sobą Krysia Bochenek. To ona go zauważyła jego dziennikarski talent i była dla niego nie tylko zawodowym autorytetem. Jako młody człowiek był niemal od razu gotowy do pracy w mediach". 

Prezenter szybko jednak musiał zacząć walczyć o własne zdrowie, a pracę zawodową pozostawić na drugim miejscu. W 2003 roku bowiem usłyszał diagnozę i przez kolejne miesiące walczył z chorobą nowotworową. Później Durczok przyznał się do choroby alkoholowej, z którą zmagał się aż do śmierci. Wielokrotnie przebywał w szpitalu, czym dzielił się z fanami na swoim profilu na Facebooku. W tym roku dwukrotnie trafił do ośrodków zdrowia, gdzie pilnie potrzebował transfuzji krwi. W nocy z 15 n 16 listopada trafił w ciężkim stanie do kliniki, gdzie zmarł.

Jego odejście moimi Przyjaciółmi i mną wstrząsnęło, bo było dość niespodziewane. Wydawało się, że po raz kolejny uniknie śmierci, która zabolała nas bardziej, niż można było się spodziewać - wyznała była żona Kamila Durczoka, Marianna Dufek w rozmowie z SuperExpressem

Marianna Dufek w rozmowie z SuperExpressem zdobyła się na szczerość i opowiedziała o relacji, jaka łączyła ją z Durczokiem po rozwodzie w 2017 roku. "Moja relacja z Kamilem była skomplikowana. Hipokryzją jednak byłoby twierdzenie, że będzie mi go brakowało. Od wielu lat żyliśmy bowiem w dwóch oddalonych od siebie, różnych światach" - wyznała dziennikarka. 

Była partnerka Kamila Durczoka wspomina dziennikarza

Po rozwodzie z Marianną Dufek i głośnym skandalu związanym z mobbingiem w telewizji TVN, Kamil Durczok związał się z 23 lata młodszą dziennikarką i blogerką, Julią Oleś. To właśnie ona pomogła pomogła Durczakowi stanąć na nogi i wspierała prezentera w walce o dobry wizerunek publiczny. Para rozstała się dwa lata później w nieprzyjemnej atmosferze. Jak się okazuje, Oleś i Durczok spotkali się by zostawić wszelkie nieporozumienia za sobą przed śmiercią prezentera. 

Wszystko, co chcieliśmy sobie powiedzieć na pożegnanie, zdążyliśmy powiedzieć w cztery oczy. Nic więcej nie powiem, bo sama muszę poukładać to sobie w głowie - powiedziała Oleś w rozmowie z Pudelkiem