Z wykształcenia jest wędrowcem i redaktorem - skończyła Turystykę i Rekreację oraz Dziennikarstwo Internetowe. Zawodowo zajmuje się marketingiem internetowym. Marta Muszyńska uwielbia podróżować i planować wyjazdy. Jest totalnie zakochana w Hiszpanii, a na jej liście marzeń wciąż pozostaje Kuba, Patagonia oraz Japonia. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - w butach biegowych lub na rowerze, a zimą na basenie lub łyżwach. Zdarzają się też dni pod kocem, z kubkiem zielonej herbaty i dobrą książką. Wielkopolska to jej świat.

- Gdy ponad 6 lat temu przeprowadzałam się do Wielkopolski, nie przypuszczałam, że zaskoczy mnie pod tyloma względami. Poznańska gwara praktykowana do dziś, lokalne przysmaki, a wśród nich pyra z gzikiem, szare kluski czy rogal świętomarciński, nizinne tereny pełne lasów Wielkopolskiego Parku Narodowego czy Puszczy Zielonka oraz niezliczona ilość jezior - wymienia z zachwytem Marta. Teraz, przyszło jej odkryć Wielkopolskę na nowo dla czytelników Turystycznych Mistrzostw Blogerów.

„Wszystko ma swój początek i koniec, więc zaczynam tu i teraz, nad jeziorem Malta, w Poznańskim Węźle Rowerowym, skąd ruszam na kolejną wyprawę rowerową. Tym razem wielkopolskim Szlakiem Stu Jezior”, zapowiada swój pierwszy wpis autorka. I prowadzi nas przez niezwykły Szlak Stu Jezior, jeden z najciekawszych i najbardziej malowniczych szlaków rowerowych Wielkopolski. Ma on długość około 110 km i ciągnie się od Poznania do Międzychodu. Jego najpiękniejsze odcinki prowadzą przez Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie, zwane Krainą 100 Jezior. W materiale znajdziecie oczywiście malownicze jeziora, ale także ciekawe zabytki architektoniczne i mnóstwo historii tego regionu w tle. Jesteście ciekawi? Czytajcie wpisy na mistrzostwablogerow.polska.travel/ oraz na blogu Marty - podrozniczo.pl.