Buttercup blonde - najmodniejszy kolor włosów po lockdownie

Ten ciepły, kremowy odcień blondu to chyba najbardziej letni kolor włosów, jaki mogłyśmy sobie wymarzyć w tym sezonie. Buttercream blonde szturmem podbija Instagram i świeżo otwarte salony fryzjerskie, stając się jednym z najpopularniejszych odcieni po lockdownie. Do grona jego zagorzałych fanek należą m.in. Rosie Huntington-Whiteley, Georgia May Jagger, Rita Ora, a także Beyonce (choć woli go w nieco ciemniejszym wydaniu). Nowym kolorem pochwaliła się też na swoim profilu Emily Ratajkowski. Wszystko wskazuje na to, że to koniec dominacji chłodnych blondów, a ocieplone, żółte odcienie wracają do łask.

Komu pasuje buttercup blonde?

To jeden z tych kolorów, który świetnie wygląda niemal u każdej z nas. Pasuje do większości karnacji, choć najkorzystniej będą w nim wyglądać posiadaczki tych ciepłych (a więc w typie lato i jesień). Buttercup blonde to jeden z tych sposobów koloryzacji, które można stopniować, zwiększając lub zmniejszając nasycenie brązów. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie tego odcienia w koloryzacji z refleksami - np. sombre, ronze, czy bronde. To daje nam mnóstwo możliwości i zapewnia bardzo naturalny efekt. Traktując złocisty, maślany blond jako bazę, możemy łatwo wyprowadzić kolor w stronę miedzi lub jasnego brązu. Jak nietrudno się domyślić, utrzymanie takiego koloru nie jest trudne, a odrosty z reguły nie stanowią problemu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Amy Fox (@a.foxhairdesign) Maj 18, 2020 o 4:19 PDT

Koloryzacja włosów w domu - jak to zrobić krok po kroku?

Buttercup blonde można też łatwo uzyskać w domowych warunkach. Jeśli chcesz samodzielnie zmienić kolor, zacznij od odpowiedniego przygotowania. Najpierw podziel włosy na dwie sekcje po bokach głowy, a następnie każdą z nich na pół. Każdą zepnij lub zwiąż. Zabezpiecz ubrania, ręce i wszystko, co może zostać zabrudzone. Teraz przejdź do przygotowania farby. Połącz składniki dokładnie tak, jak sugeruje producent. 

Następnie przejdź do nakładania farby. Najlepiej użyć do tego pędzelka. Zacznij aplikację od tyłu, zostawiając włosy przy skórze na sam koniec. Dzięki temu unikniesz odbarwienia skóry. Do tej czynności warto się przyłożyć - i dokładnie pokryć każdy kosmyk farbą. Żeby lepiej rozprowadzić kolor, możesz rozczesać włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Pozostaw farbę na 20 do 40 minut (zgodnie z zaleceniami na opakowaniu). Następnie zmyj ją letnią wodą, unikając "szorowania" głowy. Ważne! Jeśli nie czujesz się pewnie, żeby zrobić to samodzielnie, lepiej wybrać koloryzację w profesjonalnym salonie. Efekty domowych eksperymentów bywają opłakane.