Badania dowodzą, że przeciętny Europejczyk produkuje około 500 kg śmieci rocznie, a ta ilość ciągle rośnie. Dlatego tak ważne jest wyrabianie proekologicznych nawyków i edukacja w tym temacie. Nie pozbędziemy się nagle wszystkich opakowań, ale możemy spróbować mądrze nimi zarządzać. Dlatego warto sięgnąć po butelki filtrujące DAFI, które w znacznym stopniu ograniczą konsumpcję jednorazówek. Butelki te zawierają filtr węglowy, który usuwa z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawiają jednak niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących (głównie wapnia i magnezu), dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Dodatkowo lekko podwyższają pH wody, co przekłada się na jej jakość.

Butelka filtrująca Solid

Producent polskiej marki Dafi, bazując na swoim doświadczeniu stworzył nowość – butelkę filtrującą SOLID. Jest to pierwszy tego typu produkt wykonany z wytrzymałego Tritanu® wyprodukowany w Polsce. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tworzywa jest ona lekka  i bezpieczna dla zdrowia. Ponadto nie pochłania zapachów i można myć ją w zmywarce. Dzięki optymalnej pojemności 0,5 l lub 0,7 l butelka jest poręczna i ergonomiczna, więc doskonale sprawdzi się w wielu codziennych sytuacjach. Co więcej, jest całkowicie pozbawiona szkodliwego Bisfenolu A i S. Została dopuszczona do kontaktu z wodą na podstawie odpowiednich atestów.

Zalety butelki filtrującej Solid:
• szczelne zamknięcie, chroniące przed zabrudzeniem ustnika;
• przycisk szybkiego otwierania – OneTouch;
• szeroki otwór do łatwego napełniania;
• hipoalergiczny, silikonowy ustnik umożliwiający picie bez przechylania;
• wygodny uchwyt do przenoszenia;
• rurka z filtrem węglowym, który zapewnia miesiąc smacznej wody.

Dzięki butelce filtrującej, bez względu na miejsce, nie musisz się martwić o konieczność kupowania wody w jednorazowych opakowaniach.