Britney Spears przechodzi na emeryturę?

5 kwietnia premierę miał nakręcony przez dziennikarzy „New York Timesa” dokument „Kto wrobił Britney Spears?”. Film ukazał kulisy sporu między gwiazdą popu a jej ojcem, Jamiem Spearsem. Od tamtego czasu coraz głośniej mówi się o stanie psychicznym piosenkarki i ruchu #FreeBritney. Teraz na światło dzienne wychodzą kolejne niepokojące fakty z życia gwiazdy. Jej wieloletni menadżer stwierdził, że gwiazda przechodzi na emeryturę. Larry Rudolph napisał list do Jamiego Spearsa i kuratorki Jodi Montgomery. Oświadczenie opublikował portal Deadline. Dowiadujemy się z niego, że menadżer nie ma kontaktu z gwiazdą od ponad dwóch lat. 

Minęło ponad dwa i pół roku od mojego ostatniego kontaktu z Britney, kiedy to poinformowała mnie, że chce zrobić sobie przerwę w pracy na czas nieokreślony. Dzisiaj dowiedziałem się, że Britney ma zamiar oficjalnie przejść na emeryturę – napisał menadżer Britney Spears.

Jak wiecie, nigdy nie byłem częścią kurateli, więc nie jestem wtajemniczony w wiele z tych szczegółów. Zostałem pierwotnie zatrudniony na prośbę Britney, aby pomóc jej w zarządzaniu i wspieraniu jej kariery. I jako jej menedżer, uważam, że to jest w najlepszym interesie Britney, abym zrezygnował ze swojej pozycji, ponieważ moje usługi nie są już potrzebne – dodał w swoim liście Larry Rudolph.

Na koniec menadżer gwiazdy przyznał, że Britney zawsze będzie mogła na niego liczyć. 

Proszę przyjąć ten list jako moją formalną rezygnację. Zawsze będę niesamowicie dumny z tego, co osiągnęliśmy w ciągu naszych wspólnych 25 lat. Życzę Britney dużo zdrowia i szczęścia. Będę przy niej, jeśli kiedykolwiek będzie mnie potrzebować, tak jak zawsze – zakończył menadżer gwiazdy. 

Britney Spears dalej pod kuratelą ojca

Ojciec Britney Spears w 2008 roku decyzją sądu przejął kontrolę nad córką. Było to spowodowane jej pogarszającym się stanem zdrowia psychicznego. Kuratela, która miała być tymczasowa, trwa jednak do dziś. Tydzień temu piosenkarka zaszokowała świat, kiedy wyznała przed sądem, że jest zastraszana i wykorzystywana przez swoją rodzinę. Okazało się, że Spears nie ma dostępu do własnych pieniędzy i jest na przymusowej antykoncepcji. Niestety sąd odrzucił wniosek o zniesienie kurateli ojca i gwiazda dalej pozostaje pod jego kontrolą. Nie jest to jednak koniec sprawy. Kolejne przesłuchanie ma odbyć się już 14 lipca.