Brigitte Macron o seksie z mężem

Związek Brigitte i Emmanuela Macron budzi wiele kontrowersji, nie tylko za sprawą różnicy wieku pomiędzy zakochanymi (pierwsza dama jest o 24 lata starsza od prezydenta Francji), ale też jego początków. Para poznała się, kiedy Emmanuel miał zaledwie 14 lat, a Brigitte była jego nauczycielką. Choć jak zapewniają, rozpoczęli współżycie dopiero po tym, jak Emmanuel skończył 18 lat, media nie dają im spokoju w tej kwestii. Jak się okazuje, Brigitte Macron jest nie tylko mądra i piękna, ale też słynie z ciętego języka i uwielbienia dla dwuznaczności. Na przykład, para prezydencka w licznych wywiadach chwali się, że uwielbia dyskutować. Pierwsza dama często posługuje się cytatem francuskiego pisarza i filozofa, Michela de Montaigne, który brzmi „trzeba zawsze szlifować swój mózg o ten z otoczenia”. Nie było by w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że w jednej z rozmów dodała: „Emmanuel i ja dużo szlifujemy”, okraszając swoją wypowiedź głośnym śmiechem - co wywołało burzę w mediach. Innym razem, na pytanie dziennikarza o to jak podobało jej się kampanijne wystąpienie męża, odpowiedziała filuternie: „On jest dobry nie tylko w polityce. Polityka ogranicza. Ale ja nie dostrzegłam jeszcze dziedziny, w której nie byłby dobry”. Czy media nadinterpretują, czy pierwsza dama Francji faktycznie lubi podgrzewać atmosferę wokół swojego związku? Nie wiemy, choć głosy z otoczenia pary wskazują na to, że jest on wyjątkowo płomienny:

Nie ma takiego śniadania Brigitte z nowymi znajomymi z kręgów show-biznesu, żeby w trakcie Emmanuel nie zadzwonił przynajmniej dwa razy. Nie ma dnia bez czułego tekstu. (...) Pożądał jej bardzo gwałtownie i to pozostało wewnętrz niego. - czytamy w książce poświęconej państwu Macron autorstwa Caroline Derrien i Candice Nedelec.

Zobacz też: Brigitte Macron, pierwsza dama Francji, padła ofiarą botox shamingu

Emmanuel i Brigitte Macron

Emmanuel i Brigitte poznali się w 1992 roku. On był wówczas 14 letnim uczniem pani Trogneux (panieńskie nazwisko 39 letniej wówczas Brigitte) w kolegium jezuickim. Rok później, wdali się w romans, który poskutkował ostracyzmem ze strony mieszkańców ich miasteczka Amiens. Rodzice Emmanuela posłali go wówczas do Paryża, aby tam kontynuował edukację, jednak młody mężczyzna obiecał Brigitte, że w końcu się z nią ożeni. Obietnicy dotrzymał - para pobrała się w 2007 roku. Emmanuel jest drugim mężem Brigitte, jej pierwsze małżeństwo z Andre-Louisem Auzier’em zaowocowało pojawieniem się na świecie trójki dzieci pierwszej damy: Laurence, Tiphaine oraz Sébastiena.