Brian Laundrie napisał list samobójczy

Śmierć młodziutkiej blogerki Gabby Petito wstrząsnęła światem. 22-latka w lipcu udała się w podróż kamperem wraz ze swoim partnerem Brianem Laundriem. Z wyprawy wrócił tylko mężczyzna. Kiedy rodzina zgłosiła zaginięcie córki, policja rozpoczęła poszukiwania. Każdy dzień przynosił coraz bardziej niepokojące informacje. Najgorszy scenariusz się sprawdził. Odnaleziono ciało Gabby Petito. Sekcja zwłok wykazała, że 22-latka została uduszona, a śmierć miała miejsce nawet cztery tygodnie przed odkryciem zwłok. Podejrzenia spadły na jej chłopaka Briana Laundriego.

20 października 2021 roku w Myakkahatchee Creek na Florydzie odnaleziono zwłoki narzeczonego Gabby Petito. 21 stycznia 2022 roku Federalne Biuro Śledcze oficjalnie potwierdziło to, co pozostawało dotychczas tylko przypuszczeniem - Brian Laundrie odebrał życie swojej partnerce.

- Brian Laundrie przed samobójczą śmiercią przyznał się w swym notatniku do zamordowania Gabby Petito - poinformował agent specjalny FBI w Denver, Michael Schneider.

Teraz na jaw wychodzi list samobójczy, który napisał Briana Laundrie. Ujawnił go kilka dni temu adwokat rodziny Briana. W liście mężczyzna przyznaje się do zabójstwa Gabby Petito.

Myślałem, że to akt miłosierdzia, że właśnie tego chciała - pisał Laundrie. 

Przeczytaj również:

Co napisał Brian Laundrie w liście samobójczym?

Brian Laundrie opisuje, że jego dziewczyna upadła. Ból jaki później odczuwała jego zdaniem był bardzo bolesny.

- Nie znam stopnia jej obrażeń, wiem tylko, że skrajnie cierpiała. Zakończyłem jej życie. Myślałem, że to akt miłosierdzia, że tego właśnie chciała, ale teraz widzę wszystkie błędy, które popełniłem.

Zobacz także:

Jak przyznaje mężczyzna, doznał szoku. Kiedy dotarło do niego to co zrobił, zrozumiał, że nie potrafi dalej żyć bez swojej dziewczyny.

Spanikowałem. Byłem w szoku. Ale od momentu, w którym podjąłem decyzję i zabrałem jej ból, wiedziałem, że nie mogę żyć bez niej.

Brian po jakimś czasie wrócił do swojego rodzinnego domu. W liście wyjaśnia, dlaczego to zrobił? Okazuje się, że "spieszył się do domu, aby spędzić czas, który mu pozostał, z rodziną". W liście wspomina, że pojawił się w jego głowie pomysł, żeby pozwolić bratu lub ojczymowi zabić go, "ale nie chciałby, żeby spędzili czas w więzieniu z powodu mojego błędu, chociaż był pewien, żeby to zrobili."

Przykro mi z powodu straty wszystkich. Proszę, nie utrudniajcie życia rodzinom. Stracili syna i córkę. Najwspanialszą dziewczynę na świecie. Gabby, przepraszam.

- Zabiłem się nad tym potokiem w nadziei, że zwierzęta mogą mnie rozerwać na strzępy. Że to może uszczęśliwi kogoś z jej bliskich. Proszę, pozbierajcie wszystkie moje rzeczy. Gabby nie znosiła ludzi, którzy śmiecili - napisał w liście Brian Laundrie.

Zobacz także: