O sprawie zabójstwa Gabby Petito pisały media na całym świecie. Dla infulencerki i jej partnera Briana Laundriego wakacyjna podróż po Stanach Zjednoczonych była tą ostatnią. Teraz wiemy już, że to chłopak Gabby odebrał jej życie. Poznajcie szczegóły.

Sprawa zabójstwa Gabby Petito: wg. FBI to Brian Laundrie odebrał życie swojej partnerce

W czerwcu tego roku amerykańska blogerka Gabby Petito wybrała się z narzeczonym, Brianem Laundriem w podróż po Stanach Zjednoczonych. Para zdjęcia z kolejnych etapów podróży zamieszczała w mediach społecznościowych. 26 sierpnia 2021 roku na Instagramie Gabby pojawiło się ostatnie zdjęcie. Niedługo później w Parku Narodowym Grand Teton w Wyoming odnaleziono ciało młodej kobiety. Należało ono właśnie do Gabby Petito, której zaginięcie zgłosiła rodzina. Sekcja zwłok wykazała, że 22-latka została uduszona, a śmierć miała miejsce nawet cztery tygodnie przed odkryciem zwłok.

W międzyczasie jeszcze przed ujawnieniem, że Gabby Petito nie żyje, jej towarzysz podróży - Brian Laundrie wrócił do rodzinnego miasta i wynajął adwokata, a następnie wyjechał bez słowa. 20 października 2021 roku w Myakkahatchee Creek na Florydzie odnaleziono zwłoki narzeczonego Gabby Petito.

Wcześniej nieopodal parku znaleziono także samochód mężczyzny. Szczątki znajdowały się w obszarze, do którego był utrudniony dostęp. Park nie był otwarty dla osób postronnych. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki było wcześniej zalane wodą - podano w oficjalnym komunikacie.

21 stycznia 2022 roku Federalne Biuro Śledcze oficjalnie potwierdziło to, co pozostawało dotychczas tylko przypuszczeniem - Brian Laundrie odebrał życie swojej partnerce.

Brian Laundrie przed samobójczą śmiercią przyznał się w swym notatniku do zamordowania Gabby Petito - poinformował agent specjalny FBI w Denver, Michael Schneider.

Przedstawiciel FBI nie sprecyzował jednak, jakie dokładnie zapisy znajdowały się w notatniku Briana Laundriego. Potwierdził natomiast, że dochodzenie w sprawie zostało zakończone.

Wszystkie logiczne działania w tym śledztwie zostały zakończone. Dochodzenie nie wykazało żadnych innych osób niż Brian Laundrie bezpośrednio zaangażowanych w tragiczną śmierć Gabby Petito  - zakończył.