Przyznaję szczerze - biorąc pod uwagę skrajnie różne recenzje, jakie znalazłam w sieci – nie miałam szczególnie wygórowanych oczekiwań. Postanowiłam jednak na własnej skórze przekonać się, jak ta metoda depilacji sprawdzi się u mnie. Do testu wybrałam nieprzypadkowy sprzęt, czyli - najczęściej polecane na wielu forach - urządzenie IPL Braun Silk-expert Pro 5.

Poniżej znajdziecie więcej informacji o tym urządzeniu, a także moje refleksje na temat tej, trwającej kilka tygodni, przygody.

Kobieta.pl

Braun Silk-expert Pro 5: działanie i technologia

W internecie przewija się sporo informacji na temat Braun Silk-expert Pro 5. Zdaniem producentów, jest to m.in. bezpieczne (co było dla mnie szczególnie ważne), szybkie i wydajne urządzenie do depilacji metodą IPL. Co ciekawe, poleca się je zarówno kobietom, jak i mężczyznom. A oto jedna z wielu recenzji, które możemy przeczytać w sieci:

Oszczędzam mnóstwo czasu. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie. Na początku (od miesiąca do trzech) urządzenia powinno się używać raz w tygodniu. Już po 6 zabiegach jestem zachwycona! Włoski na łydkach odrastają dużo wolniej, jest ich też znacznie mniej (...) - pisze Halina5951 na wizaz.pl.

Wracając jednak do, wspomnianych wcześniej, zapewnień producenta - poniżej znajdziecie rozwinięcie tych dla mnie najistotniejszych:

  • Bezpieczeństwo

Urządzenie IPL Braun Silk-expert Pro 5 posiada akredytację Skin Health Alliance i zostało zatwierdzone przez FDA, czyli amerykańską Agencję Żywności i Leków. Ponadto sensor kolorytu skóry SensoAdapt odczytuje odcień skóry aż 80 razy na sekundę – co to oznacza w praktyce? Urządzenie automatycznie dostosowuje natężenie światła do koloru naszej skóry.

  • Wydajność

Przyznam szczerze, że, kiedy robiłam research, ta informacja bardzo mnie zaskoczyła. Urządzenie IPL Braun Silk-expert Pro 5 zapewnia 400 000 błysków – jak się okazuje, jest to równoważność aż… 22 lat(!) zabiegów na całe ciało. Brzmi dobrze, prawda?

Zobacz także:

  • Szybkość

Prawdopodobnie jak większość z nas, żyję w wiecznym niedoczasie. Nie zawsze mogę więc pozwolić sobie na wielogodzinne rytuały pielęgnacyjne. Poza moimi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa i dokładności, to właśnie szybkość zabiegu była dla mnie kluczowa. Urządzenie IPL Braun Silk-expert Pro 5 generuje aż 125 impulsów świetlnych na minutę. Działa również w 3 trybach: normalnym, delikatnym i superdelikatnym.

Kobieta.pl

Braun Silk-expert Pro 5: jak korzystać

Jak zacząć? Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, przyłożyć sprzęt do ciała i nacisnąć magiczny guzik. Magiczny, bo już po kilku zabiegach przekonacie się o jego cudownych właściwościach. Co istotne - urządzenie powinno dokładnie przylegać do ciała. Zanim jednak przystąpicie do tej procedury, należy usunąć włosy z danego fragmentu ciała przy pomocy maszynki. Gwarantuję, że z każdym kolejnym zabiegiem nabiera się wprawy, a tym samym - trwa on krócej. Bo tak - zabiegi te trzeba powtarzać... ale o tym później.

Urządzenia IPL Braun Silk-expert Pro 5 możemy używać na 2 sposoby:

- stosując poślizg po skórze (cały czas trzymamy przycisk i nie odrywamy urządzenia od powierzchni skóry - w przypadku dużych powierzchni ciała, jak np. nogi)

- punktowo – w obrębie bikini/pach.

Warto też pamiętać, że depilacja przy pomocy Braun Silk-expert Pro 5 nie jest depilacją laserową. Impulsy świetlne generowane przez urządzenie IPL nie są tak bardzo skoncentrowane jak wiązka laserowa. Szersze spektrum światła emitowanego przez urządzenia IPL oznacza, że urządzenie te mogą oddziaływać na większe obszary skóry, z mniejszą mocą niż tradycyjny laser. Dzięki temu są w pełni bezpieczne i możemy z nich korzystać w warunkach domowych - bez konieczności wizyt np. w salonach urody.

Braun Silk-expert Pro 5: moje odczucia

Jako estetka przywiązuję dużą wagę do detali, dlatego już na samym początku dałam się „kupić”, doceniając piękną, poręczną kosmetyczkę w odcieniach bieli i złota. Postanowiłam jednak nie oceniać książki po okładce i szybko zabrałam się za testowanie. W zestawie, poza samym urządzeniem, znalazłam też minigolarkę do usunięcia meszku włosowego z twarzy i maszynkę Gillette Venus.

Kobieta.pl

Tym, czego obawiałam się najbardziej, była... niedokładność. Uwielbiam czuć gładką skórę bez żadnych, niechcianych włosków - nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Dzięki temu, że w zestawie mamy dwie nasadki do wyboru (podstawową do depilacji np. pach oraz precyzyjną, do twarzy i okolic bikini), możliwa jest znacznie większa dokładność przy usuwaniu nawet najbardziej ukrytych włosków.

Kobieta.pl

A co z cierpieniem podczas depilacji? To też nie wchodziłoby u mnie w grę. Okazało się, że wszystkie dotychczasowe obawy były... totalnie nieuzasadnione. Depilacja okazała się bowiem całkowicie bezbolesna. Podczas zabiegu pojawił się jedynie delikatny, specyficzny zapach, ale to akurat nie stanowiło dla mnie żadnego problemu. Dodatkowo, wspomniane wcześniej, urządzenie do usuwania meszku włosowego całkowicie skradło moje serce.

Kobieta.pl

Czy jestem zadowolona z efektów? Zdecydowanie tak. Pierwsze zauważyłam już po kilku zabiegach. Minął ponad miesiąc, odkąd zaczęłam stosować depilator Braun Silk-expert Pro 5. Na ten moment mogę uczciwie powiedzieć, że włoski odrastają wolniej. Poza tym są praktycznie niewidoczne i jest ich dużo mniej. Z przyjemnością będę kontynuować swoją przygodę, żeby pokazać tym najbardziej wytrwałym zawodnikom, gdzie ich miejsce. Dni coraz dłuższe, lato tuż tuż... Moje postanowienie? W tym roku powitam je z idealnie gładką skórą. Po raz pierwszy od lat - bez dyskomfortu związanego z podrażnieniami czy koniecznością częstego golenia. 

Kobieta.pl

Trzeba jednak powiedzieć, że nie jest to sposób, który sprawdzi się w przypadku osób niecierpliwych. W celu widocznej redukcji owłosienia producent zaleca od 4 do 12 zabiegów, które powinnyśmy wykonywać co tydzień. Dla utrzymania efektów depilacji warto raz na kilka tygodni wykonać sesję przypominającą - w zależności od indywidualnych potrzeb. Od siebie dodam, że regularność oraz sumienność - i w tym przypadku - opłacają się!

Kobieta.pl

Istotnym dla mnie aspektem jest też ograniczenie plastikowych odpadów i redukcja ilości generowanych śmieci. Maszynki jednorazowe szybko lądują w koszu, podczas gdy urządzenie IPL marki Braun to zakup na lata.

Braun Silk-expert Pro 5: gdzie kupić

Biorąc pod uwagę wydajność Braun Silk-expert Pro 5, uważam, że jest to zakup zdecydowanie wart swojej ceny. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie urządzenie do depilacji Braun możesz kupić w promocji. Użyj kodu rabatowego: KOBIETA10 i zapłać 10% mniej za urządzenia IPL od tej marki (promocja ważna do końca lutego 2022). Znajdziesz je TUTAJ.