Bon turystyczny przedłużony

Bon turystyczny został przedłużony. To ważna informacja dla wszystkich rodziców, którzy do tej pory nie mieli okazji wykorzystać bonu turystycznego. Przypomnijmy, ważność bonu turystycznego pierwotnie miała upływać z końcem marca 2022 roku.

3 listopada 2021 Rada Ministrów zdecydowała o przedłużeniu terminu realizacji bonu turystycznego. W związku z czym, rodziny, które nie skorzystały z tego wsparcia, będą miały kolejne miesiące, żeby na spokojnie móc zrealizować bon.

Bon turystyczny: do kiedy można wykorzystać?

Nowy termin realizacji bonu turystycznego to 30 września 2022 roku. Gdyby nie ostatnie zmiany, to tak naprawdę ferie zimowe były by ostatnią okazją do skorzystania z bonu. W nowej sytuacji możemy skorzystać z niego również w wakacje.

Bon turystyczny w wysokości 500 złotych przysługuje jednorazowo na każde dziecko do 18 r. życia. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł. 

To Cię może zainteresować:

Bon turystyczny: za co można zapłacić?

Bon turystyczny możemy zrealizować w wielu miejscach, w tym w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych, na koloniach czy obozach harcerskich, sportowych lub rekreacyjnych.

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju - czytamy na rządowej stronie gov.pl.

Bon turystyczny można zrealizować tylko na terenie Polski, ponieważ od samego początku jego celem było wsparcie polskiej gospodarki.

Zobacz także:

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

Bon turystyczny: jak złożyć wniosek?

Chcąc skorzystać z bonu turystycznego, wystarczy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Tam rodzic otrzyma specjalny kod na kwotę 500 zł - każda transakcja związana z usługami turystycznymi będzie potwierdzana kodem autoryzacyjnym, wysyłanym poprzez SMS. Bon można zrealizować w podmiotach zarejestrowanych na PUE ZUS i wpisanych na listę przez Polską Organizację Turystyczną.

Z informacji resortu rozwoju i technologii, przekazanych w październiku, "z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, z bonu skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności."

A Wy skorzystaliście już z bonu turystycznego?